Arama

2 Kasım Üniversiteler Tatil Mi? 2 Kasım 2015 Pazartesi Okullar Tatil Mi?

8 yıl önce


2 Kasım Üniversiteler Tatil Mi? 2 Kasım 2015 Pazartesi Okullar Tatil Mi?
ad image
ad image

1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerden sonra gözler 2 Kasım 2015 Pazartesi gününe çevrildi. 2 Kasım 2015 Pazartesi günü okullar tatil mi? 2 Kasım 2015 Pazartesi günü eğitim ve öğretime ara verilecek mi? 2 Kasım 2015 Pazartesi okullar tatil mi? 2 Kasım üniversiteler tatil mi?

2 Kasım Pazartesi günü okullar tatil olacak mı? 1 Kasım seçimlerinin ardından öğrencilerin büyük bir merakla beklediği bu sorunun cevabı açıklandı. MEB resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil olduğunu açıkladığı. İşte MEB tarafından yapılan resmi açıklama…

Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil olduğunu ve öğretmenlerin idari izinli olduğunu açıkladı.

Bakan Nabi Avcı'nın açıklamaları

Bakan Avcı, Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde bulunan Sücaaddin Veli Türbesi'nde Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Avcı, öğretmenlerin tatil günlerinde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış ve ek ders vesaire diğer sorumluluklarını da yerine getirmiş sayılacağına dikkat çekti.

“Başbakanlık Genelgesi ile biliyorsunuz 30 Ekim Cuma günü bütün memurlar idari izinli sayılıyorlar” diyen Bakan Avcı, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla bizde zaten seçimlerden sonra biliyorsunuz seçimi izleyen gün okullarımızdaki temizlik ve gerekli düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen gün de okullarımızı tatil ediyorduk. Dolayısıyla bu yıl, Başbakanlık Genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca tüm milli eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerinin telafisi için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 2 gün yani, 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image