Arama

2015 Ağustos PYBS Burs Ücretleri Yattı Mı?{ Bursluluk Paraları Ne Zaman Yatacak?} - Bursluluk Paraları Ne Zaman Yatacak? - 22 Ekim 2015 Perşembe

8 yıl önce


2015 Ağustos PYBS Burs Ücretleri Yattı Mı?{ Bursluluk Paraları Ne Zaman Yatacak?} - Bursluluk Paraları Ne Zaman Yatacak? - 22 Ekim 2015 Perşembe
ad image
ad image

PYBS bursları yattı mı?2015 yılı PYBS burs ücretleri yattı mı?Ağustos PYBS burs ücretleri ne zaman yatacak?Bursluluk paraları ne zaman yatacak merak edenler için sayfamızda gerekli bilgiler verilmiştir.2015 yılı Ağustos PYBS burs ödemeleri hangi tarihte yapılacak merak edilirken sizlere konu hakkında bu sayfayı hazırladık.Gerekli bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.
10, ve 11, sınıfların katıldığı parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonucunda hak ettikleri burs paraları ne zaman verilecek.Sınava giren çok sayıdaki lise öğrencisinin burs ücretleri ne zaman ödenecek?Aldığımız bilgilere göre bursluluk ödemeleri henüz yapılmamıştır.Bursluluk paraladı yatırıldığında sizlere duyuruda bulunacağız.
Bursluluk sınavını kazanan ve burs hak eden öğrenciler 3 ayda bir 475 tl burs yardımı alacaklar.Kendi adlarına bursları bankaya yatırılacak. Parasız yatılılık veya bursluluk hakkından yararlanmak için sınava giren öğrencilerden; meslek lisesi, teknik lise, genel lise, imam hatip lisesi program türlerinde öğrenim gören 10.ve 11. sınıf öğrencileri, için burs ücretleri yattı mı?
Kurumlardaki öğrencilere verilecek burs ücretleri, her sene Maliye Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek gösterge miktarının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpılması sonucu tespit edilir. Bu öğrencilerin bursları, bursluluk sınavını kazanarak kuruma kayıt yaptırdıkları tarihi takip eden Ekim ayı başından sonra okulları tarafından ödenir. Ödemeler üçer aylık periyotlar hâlinde yapılır ve ödemelere tatil aylarında da sürer.
2015 Ağustos PBYS Burs Ücretleri Yattı Mı
PYBS bursu ne zaman ,hangi şartlarda kesilir?
Son sınıf öğrencilerinden, okulu bitirenlerin ve ortaöğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli konuma düşenlerin bursları, ders yılının bittiği tarihi takip eden aybaşında kesilir. Ancak, ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu bitiren öğrencilerin bursları, resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarında da sürer. Ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu burslu olarak bitiren öğrencilerden resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarına kayıt olanlar burslu olduklarını bu kurum müdürlüklerine bildirirler. Bu öğrencilerin burs nakilleri internet üzerinden gerçekleştirilerek ortaokul yahut imam-hatip ortaokulunu bitirdikleri tarihi takip eden ayın başından itibaren bu kurum müdürlüklerince karşılanır.
* Bakanlığa bağlı kurumlardan ayrılan, parasız yatılılığa geçen, özel okullar ve ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamlayıp diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerin bursları, ayrıldıkları tarihten sonra ki aybaşından itibaren kesilir.
* Bursluluğu bitiren durumları, ayrıldıkları okul müdürlüklerince üç gün içerisinde elektronik ortamda kayıt altına alınır.
*Bursu hak eden öğrencilerin kayıt işlemleri ile ilgili itirazların, kayıt süresi içerisinde yapılması zorunludur. Yapılan itirazlar sırayla okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri ve Bakanlık ilgili birimleri aracılığıyla bu süre içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır.
* Parasız yatılı öğrencilere ayrıca burs bağlanmaz.
Parasız yatılılık veya bursluluğun bitmesi
(1) Ortaokul ve imam-hatip ortaokulu ile ortaöğretim kurumlarında parasız yatılı veya burslu eğitim alan öğrencilerin parasız yatılılığı veya bursluluğu, orta öğrenimlerini bitirinceye kadar devam eder. (2) Aşağıdaki durumlarda; a) Ortaokul veya imam-hatip ortaokullarında bir defadan daha çok sınıf tekrarına kalan, orta öğretim kurumunda ise öğrenim hakkını bitirmiş olan b) Orta öğretim kuruluşlarından mezun olan veya son sınıfta beklemeli konuma düşen, c) Taksirli suçlar ile kabahat nevinden olanlar haricinde, işlediği suçtan dolayı hükümlü olan, ç) Örgün eğitim dışına çıkarılma cezası bulunan, d) Özürsüz olarak öğrenimini bırakıp okuldan ayrılan, e) Parasız yatılı veya bursluluk hakkından kendi arzusuyla vazgeçen, f) Özel bir okula kayıt olan veya nakil gerçekleştiren, g) Bakanlıkça söylenen süre içerisinde parasız yatılılık veya bursluluk kaydını gerçekleştirmeyen, öğrencilerin parasız yatılılığı veya bursluluğu okul müdürlükleri tarafından sona erdirilir. (3) Parasız yatılılığı biten öğrencilerin durumları, bir hafta süresince il veya ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonuna bildirilir. (4) Bursluluğu biten öğrencilerin durumları ise üç gün içerisinde elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından kaydedilir.
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image