Arama

2015 KYK Burs Başvurusu Yap - 2015 KYK Burs Başvuruları - 2015 KYK Borç Sorgulama

8 yıl önce


2015 KYK Burs Başvurusu Yap - 2015 KYK Burs Başvuruları - 2015 KYK Borç Sorgulama
ad image
ad image

2015 KYK Borç Sorgulama, 2015 KYK Burs Başvurusu Yap, 2015 KYK Doğrulama sayfasına haberimizden ulaşabilirsiniz. KYK 2015-2016 burs ve öğrenim kredisi başvuruları başladı. Sitemizden üzerinden KYK Burs başvurusu yapabilirsiniz. 2015 KYK Borç Sorgulama, 2015 KYK Burs Başvurusu Yap, 2015 KYK Doğrulama sayfasına sayfasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Üniversiteyi kazanan öğrenciler üniversiteye başlamış durumdalar. Devlet üniversitede okuyan öğrenciler için kalacak yer hizmeti sunmaktadır. Kredi ve yurtlar kurumunun yurtlarında öğrenciler kalabilir. Okullar açılmadan önce öğrenciler bu yurtlara başvurularını gerçekleştirdiler. Bazı öğrenciler yedek kalırken bazı öğrenciler ise yurtlara yerleşebildi. Yurtlara yerleşemeyen öğrenciler ise yedek olarak beklemelidir. Yurtlarda yer açıldıkça sırayla yurda girebilirsiniz. Yurtlara giremeyen öğrenciler ve başvuruyu kaçıran öğrenciler için Kredi ve Yurtlar Kurumu tekrar başvuru açmıştır. Sürekli devam eden bu başvuruları kredi ve yurtlar kurumu en son 6. yedek başvuruyu yapmıştır. Yurt yerleştirme 6. yedek sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun internet sitesinden başvuru sonucunu öğrenebilirler.

Kredi ve Yurtlar Kurumunun internet sitesine giriş yaptıktan sonra 3 bölüm karşınıza gelecektir. 6. Yedek başvuru sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler Yurt Yerleştirme 6. yedek sonucu öğrenmek için tıklayınız bölümünü seçmelisiniz. Bu bölümü seçtikten sonra bazı kimlik bilgilerinizi sisteme girerek başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Bu bölüme giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, cilt numaranızı, aile sıra numaranızı, sıra numaranızı girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra son olarak ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu gerekli yere girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra öğrenciler yedek başvuru sonucunu öğrenebilirler.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi ve Yurtlar kurumu  kalacak yer hizmeti sunduğu gibi ayrıca öğrenciler için maddi destek de olur. Kredi ve Yurtlar Kurumu üniversiteyi kazanan öğrenciler için kredi ve burs desteği vermektedir. Öğrenciler burs ve kredi başvurusunu gerçekleştirerek Kredi ve Yurtlar Kurumunun kredi ve burs hizmetlerinden yararlanabilirler. Burs başvurusunu gerçekleştiren öğrencilerden hepsine burs çıkmayabilir. Öğrencilerin durumuna göre öğrenciye ya burs yada kredi çıkmaktadır. Burs çıkan öğrencilerin aldıkları bursu geri ödeme zorunluluğu yoktur. Ama kredi çıkan öğrenciler aldıkları kredileri okul bittikten sonra Kredi ve Yurtlar Kurumuna geri ödemeleri gereklidir. Kredi ve burs başvurusunu Kredi ve Yurtlar Kurumunun internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi başvurularının  ekim ayından itibaren başlayacağını duyurmuştur ama daha burs başvuruları başlamış durumda değildir.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü e-devlet sisteminde dahil olduğu için yurt ve burs başvurusunu E-Devlet sistemi ile de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden işlem gerçekleştirebilmek için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemine E-Devlet ana sayfasında yer alan sisteme giriş linkini tıkladıktan sonra giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada E-Devlet sistemine 4 farklı giriş yolu bulunmaktadır. Bu giriş yollarından herhangi bir tanesini seçerek sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçtikten sonra sisteme T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünü bulmalısınız ve alt seçeneklerinden yurt ve burs başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image