Arama

2015 KYK Kredi Burs Başvuruları ne zaman başlıyor?Facebook En Son Haber Servisi

8 yıl önce


2015 KYK Kredi Burs Başvuruları ne zaman başlıyor?Facebook En Son Haber Servisi
ad image
ad image

Üniversiteli öğrenciler için büyük önem taşıyan burs işlemleri başladı.Başvuruları alınan burslar için hazırlıkla son hız devam ederken öğrenciler başvuru tarihlerini merak ediyorlar.Katkı kredisi öğrenim bursu öğrenim kredisi,katkı bursu başvuruları üniversitelerin bulunduğu illerde yurt başvuruları ile başlayacak. KYK burs başvurularını ne zaman alacak?KYK tarafından verilecek olan burs ve krediler için başvuruların Ekim ayında alınacağı duyurusu yapıldı.
Başvuru takvimi
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, KYK yurtlarına başvuruların başladığı hatırlatarak, kredi-burs başvurularına ilişkin şu bilgilerine yer verildi: "Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde www.kyk.gov.tr internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır."
Ne kadar ödenecek?
Bakanlıktan verilen bilgiye göre 2015 yılı itibarıyla 1.002.222'si öğrenim kredisi, 373.548 'si burs olmak üzere toplam 1.375.770 öğrenci bu imkandan yararlanıyor. Lisans öğrencilerine aylık 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 TL, doktora öğrencileri ise aylık 990 TL kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik etmek amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 TL veriliyor.
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image