Arama

2016 EKPSS Başvuru tarihleri açıklandı mı?EKPSS Sınavı Ne Zaman?Kamu Engelli Personel Alımı detayları!

8 yıl önce


2016 EKPSS Başvuru tarihleri açıklandı mı?EKPSS Sınavı Ne Zaman?Kamu Engelli Personel Alımı detayları!
ad image
ad image

 2016 yılı için ek KPSS başvuru tarihleri ne zaman –Ek KPSS başvurularını yapmak isteyen adaylar için tarihler açıklandı.Ekkpss sınav bşvuru tarihi son günü ne zaman –Sizler için ek kpss son başvuru tarihi ve konu hakkında gerekli bilgileri bu sayfamızda toparladık.2016 engelli kpss sınav başvuru tarihleri ne zaman sorusunun cevabı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklandı.
2016 EKkpss nisan ayında yapılması bekleniyor..Ekpss başvuruları ise şubat ayı nda başlayıp mart ayında sona erecektir.
İşte Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan o açıklama;
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, " Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM'nin internet sitesinden (http://www.osym.gov.tr) başvuru sürecini takip edebilirler." denildi.
7 Şubat 2014  tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik’in 4. maddesinde “Kura: İlkokul, ortaokul, ilköğretim ve özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu engellilerin tercihlerine göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilmelerinde kullanılan yöntemi” hükmü, 6. maddesinde “Kura; ilkokul, ortaokul, ilköğretim ve özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu veya bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olabilecek engellilerin …” hükmü, 13. maddesinde ise “İlkokul, ortaokul, ilköğretim ve özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde kura yöntemi kullanılır.” hükmü bulunmaktadır.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı görüşleri doğrultusunda; “Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesine sahip olanlar, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Eğitim Programı ile İş Okulu Eğitim Programı belgesine sahip olanlar, ortaöğretim düzeyinde 2014-EKPSS’ye başvurabileceklerdir. Adaylar başvuruda aşağıdaki okul bilgilerini kullanacaklardır:
Okul Kodu ve Adı        :   920001        ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU) Okul Tür Kodu ve Adı :   91013          ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU) Alan Kodu ve Adı        :   5048            ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU) Okul Kodu ve Adı        :   920002       ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU) EĞİTİM PROGRAMI Okul Tür Kodu ve Adı :   91021          ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU)EĞİTİM PROGRAMI Alan Kodu ve Adı        :   5054            ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (OKULU) EĞİTİM PROGRAMI Okul Kodu ve Adı        :   920003        İŞ OKULU EĞİTİM PROGRAMI Okul Tür Kodu ve Adı :   91038          İŞ OKULU EĞİTİM PROGRAMI Alan Kodu ve Adı        :   5069            İŞ OKULU EĞİTİM PROGRAMI
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image