Arama

2016 Yılında Banka Personeli Maaşları Ne Olacak Banka Personeline Zam Yapılacakmı!

8 yıl önce


2016 Yılında Banka Personeli Maaşları Ne Olacak Banka Personeline Zam Yapılacakmı!
ad image
ad image

2016  yılında bankacı maaşları ne kadar olacak ? Bankacıların maaşlarındaki son durum nelerdir?Bankacı maaşları artacak mı? konularında merak ettiklerinizi haberimizden öğrenebilirsiniz.İşte ayrıntılar.

Bankacılık sektörü ülkemizde son yıllarda çok büyük değişimler kaydetmektedir.Özellikle 2001 yılından sonra  bankacılık sektörünün çok ileriye gittiğini söylememiz mümkün.Bir çok bankacı bugün bu sektörde olduğu için sevinenler arasında. Özel sektör içerisinde yer alan bankacıların yüksek maaşlar kazanıyor olması bu sektörün ne kadar çok kazandırdığını gözler önüne sermektedir.

2016 yılında bankacıların maşlarında artış olacak mı  diye baktığımız zaman çok fazla zam yapılmayacağı  düşünülmekte. Özel sektör için %8 - %9 civarında zam yapacak olan bankalar, çalışanlarına ortalama 1,300 – 5,000 TL arasında para ödemektedir. Özellikle gişe yetkilisi alımı çok fazla yapan özel bankalar burada çalışan kişilere 1,300 – 1,750 TL arasında para ödemektedirler.

Sektörde bazı bankalar çalışanlarına fazla ödeme yapmaktalar.Örnek verecek olursak Garanti Bankası, TEB veya Yapı Kredi Bankaları en fazla ödeme yapan özel bankalar arasında yer almaktadırlar.

Devlet bünyesinde bulunan bankalar  bankacılarına  yukarıda vermiş olduğumuz  ortalama rakamları vermektedirler. Aynı zamanda onlarda memur sıfatı olduğu için aldıkları maaş daha da farklılık gösterebilir. Fakat 2016 yılı için devlet %11, özel sektör ise %9’luk bir maaş zammı verecektir.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image