Arama

22 ARALIK GÜNLÜK DÖVİZ SON DURUM

8 yıl önce


22 ARALIK GÜNLÜK DÖVİZ SON DURUM
ad image
ad image

Yatırım araçları arasında altın kadar önemli olan döviz kurları gün içinde bir çok değişikliğe uğramaktadır. Yükselen borsa, değişen altın fiyatları günlük döviz kurları içinde dalgalanmalar yaratıyor. Amerikan doları, isviçre frangı ve euro bugün düşüşe geçerken, diğer kurlar yükselişlerde seyrediyor. Ticaretle uğraşanlar için ekonominin demirbaşı olarak tanımlanan döviz kurları arasındaki alış, satış fiyat farklarını merak edenler haberimizin içeriğini takip edebilir. Birbirinden farklı olan kurlar merkez bankası döviz kuru ve Kapalıçarşı döviz kurları baz alınarak yatırım veya ticaret yapılıyor. Detayları Ajans Haber de.

22 ARALIK GÜNLÜK DÖVİZ KURLARI

Ekonomi için büyük önem teşkil eden kurlar merkez bankası döviz kuru ve serbest piyasa döviz kuru olarak bir çok farklı ölçü de değerlendiriliyor. Gerek yatırımcıların, gerek ticaret yapanların yakından takip ettikleri piyasa değerlerinin başında gelen döviz kurları gün içinde sürekli değişiklik gösterir. Örneğin dün yükselişte olan dolar bugün düşüşe geçmiştir. Amerikan dolarının düşüşü büyük bir yatırımcı kitlesini etkiliyor ve dolar bugün düşüşe geçti. Dolar bugün alış fiyatı olarak 2.9114'e düşerken satış fiyatı olarak da 2.9118 oldu. Euro kuru da düşüşe geçti, alış fiyatı 3.177 olurken, satış fiyatı 3.178 oldu. İngiliz sterlini yükselişe geçti alış fiyatı 4,336 olurken satış fiyatı 4,339 oldu. Kapalıçarşı döviz kurları kurların yakından takip edildiği yerdir. Farklı ülkelerin parasının, başka bir ülkenin pаrа birimlerine dönüştürülmesi işlеmlеrinе de döviz kurları ve döviz işlemi deniliyor. Parite cinsinden değerler ise çapraz kur hesapları ve bunları hesaplama işlemleri ile değerlendiriliyor. Bu parite para biriminin ne kadar faiz verdiği anlamına geliyor. Eğer ülkenin faiz oranı yükseliyorsa bu ülkenin para birimi diğer ülkelerin para birimlerine karşılık olarak değer kazandığı belli olur. Gün içerisinde anlık dalgalanmalar gösteren 22 Aralık günlük döviz kurları ve merkez bankası döviz kuru değişiklikleri aşağıdaki şablondan bakarak öğrenebilirsiniz.

2015 MERKEZ BANKASI ANLIK DÖVİZ KURU İÇİN TIKLAYIN

2015 MERKEZ BANKASI DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYIN

DÖVİZ KURLARI ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image