Arama

'3 Türk nükleer öğrencisi yarına kadar Rusya'dan ayrılacak'

8 yıl önce


'3 Türk nükleer öğrencisi yarına kadar Rusya'dan ayrılacak'
ad image
ad image

MEPHI Rektör Yardımcısı Oleg Nagornov, öğrencilerin Federal Göç Dairesi'nin aldığı karar nedeniyle Rusya'dan ayrılmak zorunda kaldığını ifade etti.

Nagornov, "Federal Göç Dairesi'nden aldığımız mektuba göre, 3 Türk öğrencinin öğretim yılı sonuna kadar geçerli olan çoklu giriş-çıkış vizeleri iptal edildi. Öğrenciler için 12 Aralık'a kadar geçerli transit vize verildi. Bu 3 öğrencinin öğrenimlerine devam etmesi, Federal Göç Dairesi'ne bağlı. Eğer vizeleri yenilenirse, devam edebilecekler. Eğer yenilenmezse, Rusya'ya giriş yapamazlar" dedi.

'TÜRK ÖĞRENCİLER DERSLERE DEVAM EDİYOR'

Enstitü Müdürü Natalya Ayrapetova, öğrenim gören Türk öğrencilerin sayısının 90 olduğunu belirterek, Türklerin kayıtlarının silindiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Türklerin kaldığı yurtta polisin arama yaptığına ilişkin haberleri de reddeden Ayrapetova, "Arama yapılmadı. Sadece Federal Göç Servisi yetkilileri tarafından yurttaki tüm yabancı öğrencilerin belgeleri kontrol edildi. Bu olağan bir durum" dedi.

Tüm öğrencilerin derslere devam ettiğini kaydeden Rus yetkili, "Biz kimsenin kaydını silmedik. Hangi gerekçeyle böyle bir şey yapabiliriz? Öğrencilerin kaydı ancak sınavlarda başarısız olmaları halinde silinebilir. Herkes öğrenim görmeye devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image