Arama

A101 10 Temmuz 2016 Pazar Tarihli Aktüel Ürünler İndirim Kataloğu Yayınlandı

8 yıl önce

9 Temmuz 2016 Cumartesi ve 10 Temmuz 2016 pazar tarihleri arasında indirime girecek olan A101 Hafta Sonu Kampanyası için yayınlanan aktüel kataloğunu sizlerle paylaşıyoruz

A101 10 Temmuz 2016 Pazar Tarihli Aktüel Ürünler İndirim Kataloğu Yayınlandı
ad image
ad image

 

Üniversitenin Sosyal Yaşam Merkezi’nde yer alan Cami’nin açılışına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yanı sıra Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili ve KBÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Müftüsü Halil Bektaş ve resmi kurumlarının yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışın öncesinde Diyanet İşleri Başkanı Görmez ve davetliler ilk olarak Karabük Üniversitesi Öğr. Gör. Sebahat Kılıç Bülbül ve Hattat Elmas Altun’un hat sanatıyla yaptıkları “Bi’enteresan” isimli sergiyi gezdi. Sergi sonrası Camii’nin açılışı İlahiyat Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Hafız Akın Bayrak’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ve ardından açılış konuşmalarına geçildi.

Rektör Polat “Camimiz Üniversitemizin kalbinde yer alıyor”

Açılış konuşmalarında Rektör Prof. Dr. Refik Polat “Her şey kalpte başlar kalpte biter. Üniversitemiz Camisi de kampüsümüzün en önemli noktasında, tam kalbinde yer alıyor. Öncelikle bu kampüsün yapımında emeği geçenlere, arsayı bağışlayanlara ve camimizin yapımında desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler. Sayın Diyanet İşleri Başkanımız da açılışımıza katılarak bizleri onurlandırmıştır, şükranlarımı sunuyorum.”

Milletvekili Uysal “Öğrencilerimiz bir arada manevi havayı teneffüs edecekler”

Karabük Milletvekili ve KBÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal da açılışta yaptığı konuşmasında şunları aktardı: “Ne kadar hamd etsek azdır. Bu araziye cami kurmaya karar verdiğimizde bir hayırseverin yer vermesiyle bugün tüm inananlar bir araya gelerek örnek bir camiyi ibadete açmak için toplandık. Çok mutluyum, onur duyuyorum. Bu cami diğer camilerden farklı olacak, işi kolaylaştıracak, insanları gerçek anlamda cem edecek bir yere inşa edildi. İşi olsa da olmasa da bütün öğrencilerimiz burada toplanacaklar bir arada manevi havayı daha iyi teneffüs edeceklerdir. Caminin açılışında katkı sağlayan herkese şükranlarımı arz ediyorum. Camimiz hem üniversitemize hem de Karabük’ümüze hayırlı olsun.”

Diyanet İşleri Başkanı Görmez “Üniversiteyle mabedin birlikteliği, din ile ilmin birlikteliğidir”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ise cami ile üniversitenin birbirine çok yakışan iki kavram olduğunu belirterek başladığı konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarih boyunca üniversiteler mabetlerden fışkırmıştır. Üniversite ile mabedin birlikteliği dil ile ilmin birlikteliğidir. Üniversite ile mabedin birlikteliği akıl ile kalbin, madde ile mananın birleşmesidir. Üniversite içerisinde öğrencilerimize hizmet vermek için böyle bir mabedin kurulmuş olmasından memnuniyet duydum. Gençlerimizin, öğrencilerimizin gönül dünyasını en güzel şekilde zenginleştiren bir mabet olarak ebediyete kadar ezan sesleri semalarından eksik olmasın.”

“Yüce Rabbimiz bizi yeryüzünü imar etmek üzere gönderdi. Kuran-ı Kerim’de ‘Sizi topraktan yarattım ve sizden yeryüzünü imar etmenizi istedim.’ buyuruyor. Bu gün insanlık yeryüzünü tahrip edenler ve imar edenler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Biz müminler yeryüzünü imar etmekle mükellefiz. Okunan ayeti kerimelerde ‘Müminler ancak mescitleri imar eder’ denildi. Mescitler de müminleri imar ederler. Tarih bize şunu gösteriyor; Camiler bizim gönül dünyalarımızı imar etmek üzere Yüce Peygamber tarafından daha hicretle birlikte Küba’dan başlayan, temelleri takva üzerine kurulmuş Küba Mescidi ile başlayarak tarih boyunca Kâbe’nin gök kubbeleri olarak camiler müminlere hizmet etmeye başlamıştır. Böyle güzel bir çalışmaya öncülük yaptıkları için rektörlerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin en güzel şekilde istifade edeceği camilerimizin kurulmasında Diyanet İşleri Başkanlığımız öncülük yapıyor, yapmaya da devam edecek. Camiler sadece namaz kılma mekanları değildir; öğrencilerimizin aynı zamanda kendi manevi dünyalarını inşa edecekleri, birlikte gönüllerini, kalplerini birleştirecekleri mekanlar olarak kuruluyorlar. Camilerin üniversiteler içerisinde yer alması son derece önemlidir.”

Konuşmaların hemen sonrasında Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Vali Orhan, Milletvekili Uysal, Rektör Polat ve diğer protokol üyeleriyle birlikte caminin açılış kurdelesini kesti. Törenle ibadete açılan camide incelemelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Cuma namazını kıldırdı ve hutbe irad etti.

Cuma namazının kılınmasının ardından Görmez, Sosyal Yaşam Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran gösterisini izledi ve buradan da Rektörlük makamına geçildi. Makamda Rektör Polat ile sohbet eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Polat’a 7 ciltten oluşan “Hadislerle İslam” isimli kitapları hediye etti. Rektör Prof. Dr. Refik Polat da Görmez’e hat sanatıyla yapılan tablo hediye etti. Ziyaretin ardından Diyanet İşleri Başkanı Görmez Üniversite Senato Toplantı Salonu’nda akademisyenlerle bir araya gelerek çeşitli konularda sohbet etti.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image