Arama

ABD'de gözaltına alınan mucit öğrencinin ailesi tazminat istedi

8 yıl önce


ABD'de gözaltına alınan mucit öğrencinin ailesi tazminat istedi
ad image
ad image

Bir vakfın eğitim bursu teklifini kabul ederek ailesiyle birlikte Katar'a yerleşen Ahmed Muhammed, kent yönetiminden 10 milyon dolar ve okul yönetiminden 5 milyon dolar tazminata ilaveten Irving Belediye Başkanı Beth Van Duyne ve diğer yetkililerden 'yazılı olarak özür dilemelerini' talep etti.

Belediye Başkanı Van Duyne, olayın ardından basına yaptığı açıklamada, Ahmed Muhammed'in saati için 'sahte bomba' nitelendirmesinde bulunmuş ve öğrencinin sorgusunda güvenlik güçlerine yardımcı olmadığını savunmuştu.

Mucit öğrencinin ailesinin avukatları tarafından yetkililere gönderilen mektupta, bu olay nedeniyle Ahmed Muhammed'in 'ciddi psikolojik travma' yaşadığı belirtilerek taleplerine 60 gün içinde cevap verilmemesi halinde dava açılacağı ifade edildi.

Ahmed Muhammed'i ailesinin avukatı Kelly Hollingsworth, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rakamlar büyük ve bunu kabul ediyoruz. Fakat gence ve ailesine verilen zarar hesap edilemez"

OBAMA BEYAZ SARAY'A DAVET ETMİŞTİ

Gözaltı olayının duyulmasının ardından ABD Başkanı Barack Obama tarafından Beyaz Saray'a davet edilen Ahmed Muhammed, Demokrat Parti başkan aday adaylarından Hillary Clinton, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, NASA, Google ve Massachust Institute of Technology (MIT) gibi kişi ve kuruluşlardan da davet ve destek mesajları almıştı.

Yaşanan skandalın ardından Twitter'da açılan 'IStandWithAhmed' (Ahmed'in yanındayım) etiketiyle mucit öğrenciye tüm dünyadan destek mesajları yağmıştı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image