Arama

Android'de oyunların değerlendirmesi

1 yıl önce


Android'de oyunların değerlendirmesi
ad image
ad image

 

Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde doğup büyüyen mizaç ilmi uzmanı Zeynep Işık Büyükbay ilk, orta ve lise öğrenimini Medine’de tamamlamıştır. Uzun yıllar dedesi Seyit Molla Zikreddin’in yanında İslamî ilimler, tıbb-ı nebevî eğitimleri ve Farsça eğitimleri almıştır.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Medine’de öğretmenlik yapmış, Malezya Üniversitesi “Homeopathy and Cupping Therapy” (Homeopati ve Kupa Terapi) eğitimi almıştır. Çin ve İran tıbbı üzerine araştırmalar yapan Zeynep Işık Büyükbay, Osmanlı beslenme kültürü ve tedavi yöntemleri konulu tezinde mizaç ilmini incelemiş; İranlı ve Uygurlu hocalardan mizaç eğitimi almıştır.

Meridyen tedavi, akupunktur, iridoloji, manuel terapi, masaj, EFT, aromaterapi, doğal taşlar ve kristaller, kupa terapi doğal bakım ürünleri ve kürler, şuuraltı tedavi yöntemleri konularında aldığı eğitimlerle uzmanlık kazanmıştır. Ayrıca Avustralya Macquarie University’den onaylı Fitoterapi Eğitimi ile uluslararası geçerliliği olan başka bir eğitim kurumundan da Biyoenerji Eğitimi belgelerine sahip olmuştur.

Aldığı geneleksel şifa eğitimleri ve İslamî eğitimlerin sentezi sonucu bütüncül şifa tedavileri uygulamaya başlamış ve 2017 yılında Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler Kliniği’ni açmıştır. Kliniğinde mizaç analizi, isim ve doğum tarihi analizi, kupa terapi, temel bilinç, kuantum fiziği, psikokinezyoloji çalışmaları gibi pek çok alanda bireysel danışmanlık hizmeti sunmakta; klinik bünyesinde uzman psikolojik danışmanlar tarafından da mizaç analizi ve psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Ayrıca mizaç ilmi uzmanı Zeynep Işık Büyükbay, Zeynep Büyükbay Akademi çatısı altında, yüz yüze ve internet üzerinden, içeriği kendisine ait olan Mizaç, Farkındalığa Uyanış, Holistik Şifa, Maddi & Manevi Korunmalar, Manevi Zırh, Sembol Dili ve Temel Bilinç Okuma Teknikleri, Hastalıkların Ruhsal Sebepleri ,  Zihinsel Diriliş adlı atölyeleri düzenlemekte ve Boğaziçi Campüs firması bünyesinde Tıbb-i Nebevî eğitimi vermektedir.

 

Mizaç İlmi Nedir?

Mizaç ilmi nedir? sorusuna geçmeden önce mizaç kelimesine daha yakından bakalım. Mizaç, insanın doğuştan getirdiği huy ve davranışlarının tamamına verilen addır ve her insanda farklı şekillerde ortaya çıkar. Tarih boyunca İbni Sina, Galen ve Hipokrat gibi büyük tıp hekimleri, mizaç ilmini hastaları tedavi etmek için kullanmıştır. Peki insanları tanımada ve hastalıkların tedavisinde önemli bir rol oynayan mizaç ilmi nedir?

Mizaç ilmine göre kainat; hava, su, ateş ve toprak olmak üzere dört ana elementten oluşur. İnsan dört elementten herhangi biri olmadan yaşayamaz. İnsanın fıtratında dört elementin dördü de mevcuttur. İnsan bedeni hava, su, ateş ve topraktan oluşmakta ve bu dört unsurun da dengede olması gerekmektedir. Ayrıca dört elementin dışında ıslaklık, kuruluk, sıcaklık ve soğukluk da mizacın oluşması için gerekli olan unsurlardır. Dolayısıyla bu dört elementten birinin insan vücudunda baskın olması mizacı oluşturur.

İnsan bedenindeki karşılığı vücuttaki sıvılar olan bu dört element mizaç ilminde; Demevi(Hava), Balgami(Su), Safravi(Ateş), Sovdavi(Toprak) isimlerini almaktadır. Her ne kadar insanda dört element bir arada bulunuyor olsa da bu elementlerden biri, diğerlerine göre daha baskındır. Baskın olan mizaç dengelenirse, fizyolojik ve psikolojik olarak sağlıklı bir hayat sürdürülebilir.

Kişinin hem kendisini hem de çevresindekileri tanımasına yardımcı olan mizaç ilmi, kişinin mizacına göre tedavi yöntemleri sunduğu gibi nasıl beslenmesi gerektiğine dair de bilgi verir. Bu açıdan bakıldığında mizaç ilmi, günlük yaşantımızda kolaylık sağlayan ve sağlık bakımından çeşitli faydalar sunan bir ilimdir.

Siz de hayatınızı dengede tutarak, fizyolojik ve psikolojik açıdan daha sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız mizaç ilmi ile daha yakından ilgilenebilirsiniz.

http://www.24habermerkezi.com/wp-content/uploads/2022/07/1.jpg

Tamamlayıcı Tedavi Ne Demek?

Tamamlayıcı tedavi, insan vücudunun kendisini iyileştirmesini ve korumasını sağlayan bütüncül tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminin temelinde bütüncül yaklaşım vardır. Yani belirli bir rahatsızlığı tedavi etmeye odaklanmaktan ziyade zihin, beden ve ruhu tedavi ederek bütün vücudu iyileştirmeyi ve dengelemeyi amaçlar.

Geleneksel tıptan farklı olarak kişinin kendisini iyileştirmesi felsefesine dayalı olan tamamlayıcı şifa yöntemi, hastanın rahatlamasını, bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve psikolojisinin düzelmesini sağlar. Başta kanser olmak üzere diyabet, kalp hastalıkları, sindirim sistemi bozuklukları, fıtık, kireçlenme ve depresyon gibi birçok rahatsızlık ile baş etmede önemli bir rol oynar ve yaşam kalitesini bir üst seviyeye taşır.

Tamamlayıcı tedaviye akupunktur, aroma terapi, hacamat ve sülük tedavisi, masaj terapi gibi tıbbi uygulamalar örnek verilebilir. Bunların yanında iyi beslenme, egzersiz ve rahatlama teknikleri de bu bütüncül tedavide uygulanan yöntemler arasında yer alır.

Tamamlayıcı tedavi yöntemleri, modern tıbba ait tedavi yöntemlerini destekleyici ve tamamlayıcı yöntemleri içerir ve işin uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi şarttır.

Zeynep Işık Büyükbay ile Bütüncül Şifa Yöntemleri

Bütüncül şifa ve geleneksel tıp alanında aldığı eğitimler ile uzmanlık kazanan Zeynep Işık Büyükbay, Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler Kliniği’nde hacamat, kuru kupa, masaj gibi çeşitli bütüncül şifa yöntemleri uygulayarak insan bedenini ve ruhunu iyileştirmeye yönelik hizmetler sunmaktadır.

Kullanılan bu yöntemler arasında doğal taşlar ve aroma terapi gibi bir takım bütüncül şifa uygulamaları da yer almaktadır. Mineral bakımından zengin olan doğal taşlar, çakraları açmaya yardımcı olurken sabit ve uçucu yağların kullanıldığı aroma terapi yöntemi, kas ağrılarının giderilmesinde, dolaşımı düzenlemede ve sinüs tıkanıklıklarını hafifletmede etkilidir.

Bütüncül şifa ve mizaç ilmi uzmanı olan Zeynep Işık Büyükbay hava, su, toprak, ateş olmak üzere dört element üzerine kurulu insan mizacını anlamaya ve onu yaşam alanında, beslenme şeklinde ve insan ilişkilerinde kullanmaya yönelik bilgilerin sunulduğu mizaç danışmanlığı hizmeti vermektedir. Siz de uzman psikolojik danışmanlardan mizaç danışmanlığı hizmeti alarak kendinizi tanıma fırsatı yakalayabilir, hastalıkların, davranışların ve ruh değişimlerinin altında yatan sebepleri tespit edebilir ve ona göre bir yaklaşım geliştirebilirsiniz.

Tüm bunların yanında Mizaç İlmi Uzmanı Zeynep Işık Büyükbay, aldığı bütüncül şifa ve geleneksel tıp eğitimlerinin yanında İslami eğitimler de almıştır. Uyguladığı tüm bütüncül şifa yöntemleri, İslami kaidelere uymaktadır. Ayrıca Zeynep Işık Büyükbay’ın Mizaç İlmi İle Varlığın Tahlili adlı bir kitabı bulunmaktadır.

https://instagram.com/zeynepisikbuyukbay?igshid=YmMyMTA2M2Y=

www.zeynepbuyukbay.com

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image