Arama

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?

2 yıl önce

Anlaşmalı boşanmalar boşanmaların hukuki sonuçları düzenlenerek eşler arasında imzalanan bir sözleşmedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?
ad image
ad image

Anlaşmalı boşanmalar boşanmaların hukuki sonuçları düzenlenerek eşler arasında imzalanan bir sözleşmedir. Bu sözleşmelerde tazminat, velayet, mal varlıkları, soy adı, nafaka gibi konuların yer aldığı hukuki bir metin olarak karşımıza çıkar. Boşanma davaları için İstanbul en iyi avukat ile çalışmak önemli bir konudur. Anlaşmalı boşanma davası için evliliğin üzerinden 1 yıl geçmesi gerekir.

Anlaşmalı Boşanma Aşamaları

Anlaşmalı olarak boşanacak olan kişilerin öncelikle dava dilekçesi hazırlaması gerekir. Bunun yanında boşanma protokolü de hazırlanmalıdır. Adliye üzerinden dava açılabilmesi için UYAP sistemine bağlı olan bir tevzi bürosu ile görüşmek gerekir. Anlaşmalı boşanma davaları için İstanbul’un en iyi avukatı ile çalışmak sürecin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Anlaşmalı boşanma davası sürecinde kişilerin nüfus cüzdanları yanlarında olmalıdır. Dava açılma sürecinde bir miktar harç yatırılması da gerekir. Dava açıldıktan sonra davanın yapılacağı kaleme gidilerek dilekçe verme işlemi de tamamlanır. Mahkeme gününün ne zaman olacağı taraflara tebligat ile ulaşır. Karar verme işleminin ardından kararı temyiz etme hakkından feragat edildiğinin belirtilmesi gerekir. Kararın kesinleşmesinin ardından ise mahkeme kararları nüfus müdürlüğüne gönderilir ve medeni durum ile ilgili düzenlemeler yapılır. Bu süreçlerde İstanbul’da en iyi avukat ile çalışmak sürecin daha hızlı ilerlemesine olanak sağlar.

Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Anlaşmalı boşanmalar çekişmeli boşanmalara göre çok daha kısa sürede gerçekleşir. İstanbul’daki en iyi avukat ile çalışılması durumunda davalar birkaç ay içerisinde sonuçlanır. Anlaşmalı boşanmaların süreçlerinin kısalması için yasal prosedürlerin doğru bir şekilde yapılması önemli bir konudur. Bu nedenle anlaşmalı boşanmak isteyen kişilerin boşanma avukatı ile görüşmesi gerekir. Anlaşmalı davalarda avukat tutmak zorunlu değildir. Fakat hukuki hakların korunması açısından avukat tutmak önemli bir konudur.

Maddi talepler ile ilgili hakların anlatılması ve kişilerin ikna edilmesi açısından İstanbul en iyi avukat ile çalışmak doğru bir seçenektir. Anlaşmalı boşanmalarda avukat tutmak mecburi değildir. Fakat sürecin sağlıklı yürümesi açısından avukat tutmak önemlidir. Anlaşmalı boşanmalar genelde tek celsede gerçekleşir. Bu nedenle tarafların süreç boyunca her konuda anlaşmaları önemlidir.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image