Arama

AÖF SINAV SONUÇLARI BELLİ OLDU !

8 yıl önce


AÖF SINAV SONUÇLARI BELLİ OLDU !
ad image
ad image

AÖF sınav sonuçları belli oldu mu? Son günlerde sıkça sorulan sorular arasında yer alıyordu.  12-13 Aralık tarihinde yapılan AÖF Güz Dönemi vize sınavının yapılması sonrasında sınava giren öğrenciler AÖF sınav sonuçları ne zaman belli olur? Merak ediyorlardı. Öğrencilerin heyecanlı bekleyişi 28 Aralık 2015 tarihi itibarı ile Anadolu Üniversitesi tarafından geldi. AÖF Güz dönemi ara sınav ve vize sınav sonuçları açıklandı. Peki, AÖF sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır? Aof sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesi AÖF e öğrenme üzerinden ya da haberimizde bulunan linklerden yapabilecekler. AÖF sınav sonucu öğrenme ile ilgili detaylı bilgi haberimizde.

AÖF SINAV SONUÇLARI BELLİ OLDU!

AÖF sınav sonuçları dün itibarı ile belli oldu. 12 aralık ile 13 Aralık tarihinde yapılan AÖF Güz Dönemi Ara Sınav sonuçları 28 Aralık 2015 tarihinde belli oldu. Sınav sonuçlarının açıklamasından sonra öğrenciler AÖF sınav sonucu nasıl öğrenilir? Sorusunu merak ettiler. AÖF Sınav sonuçlarını öğrenmek için haberimizde bulunan linki tıklayın. Karşınıza gelen ekran üzerinde T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizi girerek AÖF sonucunu öğrenebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

AÖF FİNAL SINAVI NE ZAMAN? 2016 AÖF SINAV TAKVİMİ

AÖF sınav 2015-2016 sınav takvimi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Buna göre;

AOF Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak.

AÖF Bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise;

04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak.

Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

AÖF GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ 

 1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
 2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
 3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
 4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)
 5.  
 6. AÖF YENİ DERS GEÇME SİSTEMi UYGULAMASI

  AÖF yeni ders geçme sistemi, eski 100 sisteme nazaran, not sistemine gelen yeni kredili sistemle bazı değerlere atanmış olarak tabir ediliyor. Bu sisteme göre, AÖF ders geçme sisteminde, öğrenci eğer 50 ve üzerinde bir ortalama ile geçerse o dersi aldığı ortalamanın karşılığı olan Harfsel Not ile geçmiş sayılacak ve Transkrip Belgesine bu not geçecektir. Mezun olması içinde bu Kredilerin hesaplanması gerekiyor.  Kişi eğer 32 Puana kadar olan bir not ortalama ise dönem sonuna ulaşmış ise herhangi bir şey yapılmıyor. Öğrenci bu durum sonrasında dersten kalmış sayılıyor ve gelecek sene o dersi yeniden alması gerekiyor.

  AÖF YENİ DERS GEÇME SİSTEMİ NEDİR, NASIL İŞLER?

  AÖF sınav sisteminde 100'lük sitem uygulanmaktadır. Sınava giren öğrenci eğer 50 ve üzerinde bir ortalama ile geçerse o dersi aldığı ortalamanın karşılığı olan not geçerli olmaktadır. Diğer bir deyişle ortalama transkripte eklenecek olup,  Mezun olunması durumunda bu Kredilerin hesaplanması gerekecektir. Öğrenci eğer 32 Puana kadar olan bir not ortalamasıyla dönem sonuna ulaşmış ise dersi geçemeyecek, kalmış sayılacaktır.

  AÖF ders geçme yeni sisteminde yıl 2 döneme ayrıldığı için 1. Dönemden alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. Dönem içerisinde alınabiliyor. 2. Dönemden alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 2. Dönem içerisinde alınabiliyor. Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılacak. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere Final sınavına girmeniz anlamına geliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi Vize %30 ve Final %70 olacak şekilde değerlendirmeye alınacak ve alınan ortalama sonunda gelen not Harfsel Olarak sisteme giriliyor. Mesela, vizeden 10 alan bir öğrenci finalde 80 alırsa 59 ortalama ile CB alacaktır. Ve AKTS hesaplamasında eğer 4 AKTS’lik bir ders alıyorsa o zaman 2,30*4 = 9,2 AKTS şeklinde hesaplanarak Mezun Olma Sistemine işlenecektir. 

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image