Arama

Ayça Ayşin Turan Kimdir?

5 yıl önce

Netfix'e yayınlanmaya başlanan ilk Türk yapımı 'The Protector' (Hakan: Muhafız) önceki gün yayına merhaba dedi. İlk sezonda bomba etkisi oluşturan ise başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy ile Ayça Ayşin Turan'ın cesur sahneleri oldu. Peki Ayça Ayşin Turan kimdir?

Ayça Ayşin Turan Kimdir?
ad image
ad image

 

Genç ve güzel yıldız Ayça Ayşin Turan 25 Ekim 1992 tarihinde Sinop’ta dünyaya gözlerini açmıştır. Babası Fas asıllı olmakla birlikte kökleri Tunus’a kadar gitmektedir. Boyu; 1.67 m, Kilosu; 47, Göz rengi; yeşil, saç rengi ise kumraldır.

Genç ve güzel yıldız aynı zamanda lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk bölümünde sürdürmektedir.

Oyunculuk eğitimi almak amacıyla Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosuna devam etmiştir. Bununla birlikte Ayça Ayşin Turan’ın oyuncu koçu Ferit Selçuk’tur. Diğer taraftan Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim almıştır.

2011 senesinde Dinle Sevgili isimli dizisinde “Gülfem” rolüyle ekranlara adım atan genç yıldız asıl yükselişi Karagül dizisindeki “Ada” rolüyle başarmıştır. 2014 senesinde yayınlanmaya başlayan Karagül dizisinde Ece Uslu, Şerif Sezer, Yavuz Bingöl gibi usta oyuncularla birliktebaşrol olarak rol almıştır.

İlk sinema yapımı ise, 2015 senesinde beyaz perdede gösterime giren Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştığı Özcan Deniz imzalı “Sevimli Tehlike” olmuştur. Bu sinema filminin sonrasında ekranların sevilen ve beğenilen yüzü haline gelmiştir.

Ayça Ayşin Turan, oyunculuk kariyerinde hızla ilerlerken 03 Medya yapımının üstlendiği Kanal D ekranlarında yayınlanan Altınsoylar adlı dizi de rol almıştır. Ancak dizi reyting kurbanı olarak final yapmak zorunda kalmıştır.

Güzel oyuncu şimdiler de Meryem adlı dizide ana karakter olan Meryem Akça’yı canlandırmaktadır.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image