Arama

Aydın Doğan; Kimse güvenlik mücadelemizi hafife alamaz

6 yıl önce

Türkiye'nin hiçbir ülkesi, ülkenin güvenliğine yönelik tehditleri gidermek için yürüttüğü uluslararası mücadeleyi hafife alamazken, Doğan Grubu Onursal Başkan Aydın Doğan da söyledi.

Aydın Doğan; Kimse güvenlik mücadelemizi hafife alamaz
ad image
ad image

 

15 Doğan Medya Grubu Yayın İlkeleri Komitesinin bu yıl düzenlediği ilk toplantısında, Hürriyet Gazetesi ve Hürriyet Daily News gazetesinin de yer aldığı tüm Doğan Holding bağlantılı medya organlarında medya etiğini denetleyen bir kurul.

"Hiç kimse kendini savunma hakkımızı inkar edemez. Teröre karşı mücadele kapsamlı bir yaklaşım ve herkesin işbirliğini gerektiriyor. "Dedi.

Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini söyleyerek, " 
ulusal birlik sayesinde bu zor zamanların üstesinden gelebileceğimizi düşünüyor" dedi .

Birkaç cephede teröre karşı savaş

"Ülkemiz terörle 30 yılı aşkın bir süredir mücadele ediyor. Aynı zamanda Kürdistan İşçi Partisi [PKK], Irak İslam Devleti ve Levant [ISIL] ve başarısız darbe olmak üzere birçok terör tehdidi ile mücadele eden dünyada başka hiçbir ülke yok Fethullah Terör Örgütü [FETÖ] tarafından sahnelenen "dedi.

Ayrıca, Suriye Kürdistan Halk Koruma Birimleri (YPG) tarafından Türkiye'ye yönelik güvenlik tehdidine atıfta bulundu.

"18 Şubat'ta Afrik'de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından YPG'nin tehdidine karşı başlatılan Operasyon Zeytin Şubesi başarıya ulaşmaya devam ediyor. Bu operasyonda sivil kayıplardan kaçınmak için azami özen gösteriliyor "dedi.

Türkiye ile ABD arasındaki mevcut gerginliğin ve iki ülke arasındaki güvenin yeniden tesis edilmesinin gereğinin altını çizdi.

Doğan, "ABD'den çelişkili ifadeler duyduk" dedi. Doğan, İSİL ile mücadelenin başka bir terör örgütü ile olan işbirliğini haklı gösteremeyeceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Türkiye ziyareti, iki müttefik arasındaki güvenin yeniden tesis edilmesine yardımcı olacak.

Eski büyükelçi ve Doğan Holding başkan yardımcısı Volkan Vural'ın düzenlediği komite toplantısında konuşan Doğan Grubu medya organlarının "Türkiye'nin teröre karşı haklı mücadelesini destekleyen bir politika izlediğini" söyledi.

Vural, "Onların kapsamı objektif ama aynı zamanda ülkenin çıkarlarını da savunuyor" dedi.

Toplantıda Aydın Doğan, Bahçeşehir Üniversitesi'nde hukuk fakültesi dekanı olan komitenin en yeni üyesi Ayşe Nuhoğlu'yu da memnuniyetle karşıladı.

"Sayın Nuhoğlu'nun komitemize büyük katkıda bulunacağına ve komitenin yasal derinliğini zenginleştireceğine içtenlikle rıza ederim. Doğan, uzmanlığının medya hukuku da dahil olduğu Prof. Nuhoğlu'ya hoşgeldiniz "dedi.

Toplantıya Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Hürriyet Daily News başkanı Murat Yetkin, CNN Türk CEO'su Erdoğan Aktaş, günlük gazetenin yazı işleri müdürü Rıfat Ababay katıldı. Posta, gazeteci Altan Öymen ve Hürriyet'in yayın danışmanı Doğan Hızlan.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image