Arama

Bal Nedir?

2 yıl önce


Bal Nedir?
ad image
ad image

 

Her kültürde sevilerek tüketilen bal bir arı ürünüdür. Balmumu, arı sütü, propolis ve polen gibi arı ürünleri arasında en çok tüketilenidir. Yüksek enerji verdiği için çocuk, beslenme zorluğu çeken hasta ve yaşlıların beslenmesinde önemli bir yeri vardır.

Arının petekler arasına yumurtlamadan arı larvasının korunması ve gelişmesi için doldurduğu bir şekerli akışkandır. Çeşitli çiçeklerden ve bitkilerden alınan özütlerle arı bedeninde oluşan bu madde doğal bir gıda maddesidir.

Aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. İnsan vücuduna giren istenmeyen maddelere karşı bir silah olarak bünye tarafından kullanılır. Yalnızca içeriğindeki früktoz ve glikoz ile değil, çeşitli vitamin ve elementlerle de faydalı bir besindir. Antiseptik ve anti bakteriyel olarak sağlığa hizmet eder.

Değerli Bal Nasıl Olmalı?

Arının doğal yollarla çiçeklerden topladığı usareler ile yapılmış olmalıdır. Şekerle beslenen arı aynı faydalara sahip bal üretemez. Varroa ve çeşitli kovan zararlılarına karşı doğal mücadele edilmiş olmalı ve ürüne zararlı maddeler karışmamış olmalıdır.

Kovandan alınıp arı ürünü şişelenirken temiz şartlarda çalışılmalı ve temiz bir şekilde şişelenmelidir. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde tüketicinin eline geçer. Hijyenik bir şekilde elinize geçecek bal için https://www.arifoglu.com/bal adresinden arı ürünlerinin incelemesinde fayda vardır.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image