Arama

Birden fazla işle uğraşan isim; Ömer Mirza Öztürk

1 yıl önce


Birden fazla işle uğraşan isim; Ömer Mirza Öztürk
ad image
ad image

 

 

Kimisinin yakından takip ettiği kimisinin ise acaba bu isim kimdir dediği kişi Ömer Mirza Öztürk hayat içerisinde pek çok farklı iş koluyla uğraşmış bir isim aslında. Hayatı içerisinde birbirinden farklı iş kollarına uzanarak çeşitliliği elde etmiş birisi aslında da. hayat öyküsü içerisinde birbirinden farklı zorluklar oluşsa da bunlara takılmadan hayata bir şekilde tutunmaya çalışmış bir isim kendisi. İş hayatının yanı sıra müzik alanında da bizlere kendisini tanıtmayı başarmış. müzik alanı kendisinin hobi olarak nitelendirmiş olduğu bir alan olsa da bu alandaki başarısını görmemek mümkün değil. Çeşitli iş alanlarında faaliyet gösteren bir isim olsa da müzik camiasında kendisini Mirza Dmf olarak tanıyoruz aslında kendisini çok daha yakından tanımak için biraz daha ayrıntılara inmek mümkün.

 Mirza dmf Doğubeyazıt çöpçatan köyünde gözlerini dünyaya açmış. 21 çocuklu bir ailenin son erkek üyesi olarak yaşamını sürdürüyor. 8 yaşına kadar ise çöpçatan Doğubeyazıt köyünde yaşamaya devam etmiş. Yaşı 8 olduğunda ölümcül bir tüberküloz hastalığı geçirmesi sebebiyle ağabeyi Cuma Öztürk onun nüfusundan alarak köyde yaşamına ise son vermiş vaziyette. Karven Tekstil ürünlerinin markasının sahibi ise ağabeyi Cuma Öztürk. İş hayatında kendisine ticaret hayatını tanıtan ve bu alanda nasıl ilerleneceğini gösteren isim yine ağabeyi Cuma Öztürk. Bu anlamda ticari yeteneklerinin geldiği en iyi adres tabii ki ailesinden gelmekte. Ticari hayatının temelleri tam olarak bu zamanlarda ortaya çıkmış nokta oldukça genç bir yaşta Mirza dmf 16 yaşında Rusya'ya yerleşmeye kararı alıyor. Hayatının yaşamını yaklaşık olarak 6 yılını Moskova'da geçiriyor. Bu hayat hikayesinin ilerlemiş olduğunu bizler 2018 yılında da görüyoruz.

 Ticaretle uğraştığını dile getirmişken tıp eğitimine olan ilgi ve kabiliyetine de atlamak olmaz. 2018 yılında almış olduğu bir karar doğrultusunda tıp eğitimini almak için Amerika'ya yerleşmek istiyor. Bu isteğini tabii ki sözde bırakmayarak Amerika'ya taşınıyor. Eğitimini tamamlamaya devam ederken eğitimin ilk yılında ne yazık ki bazı sebeplerden dolayı yarıda bırakmak durumunda kalıyor. Hayat hikayesinin farklı serüvenlerle olmasının nedeni kendisinin yalnızca tek bir iş kolu üzerinde bağlı kalmayı sevmiyor oluşundan kaynaklansa gerek. birbirinden farklı serüvenlere yelken açmayı kendisini adeta bir vazife biliyor. Amerika'da sonlanan hikayesini tabii ki bu noktada bırakmıyor.

 Türkiye'ye dönme kararı alarak burada iş hayatına devam etmek için elinden geleni yapıyor. Türkiye'ye döndüğünde kendisi için başarılı bir iş hayatı kurmak için çeşitli adımları atmayı da ihmal etmemiş. İnşaat tekstil ve distribütörlük alanlarında faaliyet gösterirken aynı zamanda Amerika'da görmüş olduğu bir başarılı isim olan Eightleven Marketler Zinciri distribütörlüğünü alarak ülkemizde de faaliyete geçirmiş. Bu alanda daima büyük düşünerek önemli başarılar elde etmek istediği için kafasında belli başlı verimlilik almak istemiş. Ancak marketler zincirinin distribütörlüğünü almasıyla istediği verimliliği tam anlamıyla elde edememiş. Bu anlamda bir başka kişiye firmayı devretmiş. Kendisini çeşitli alanlarda geliştirilerek harz.fr kurma yolunda 2022 yılında tam anlamıyla 7yirmidort.com web sitesini kurarak Tekstil alanında e-ticaret faaliyetini hayata geçirmiş. Tekstil alanı içerisinde oldukça önemli başarılar elde ederek kendisi için en önemli adımları atmayı başarmış birisi Ömer Mirza Öztürk.

Müzik alanında da durmak bilmeyen önemli atılımları ile birlikte adından söz etmeyi başarabilmiş bir isim kendisi hayat yolculuğu içerisinde şu anki iş temposunda yeteri kadar müziğe vakit ayıramadığını ise ayrıca belirtmiş. Aynı zamanda farklı bir ticari alanda faaliyet göstererek Çorlu Laleli'de de bulunan kumaş imalatı yapan mağazaların da sahibi olarak geçmekte. Bütün bu iş dallarının yanı sıra daima hayat içerisinde başarıları kovalamaya çalışan bir kişi. İş hayatı konusunda kendisine en çok örnek aldığı isim Cuma Öztürk olarak söylenebilir. Harz.Fr ve harz tekstil olmak üzere ticaret hayatında varlığını da ayrıca sürdürmekte.

Birbirinden farklı iş kolları ile uğraşmasının nedeni ise genel olarak her dalda başarı yakalamak istemesinden kaynaklanmakta nokta bu alanda başarı yakalamak isterken doğru yolda olduğunu da bizlere adeta göz önüne sunuyor. Hayatı içerisinde başarılı bir iş yaşamına sahip olmasına rağmen bunlarla yetinmeyip kendisi için bir hobi bir bulmuş. Kendisine oldukça yatkın bulduğu müzik sanatını bir tutku haline getirmiş adeta. Ticari alanda faaliyet göstermeye devam etse de müziği iş yaşamının dışında ayrıca bir tutku edasıyla ele alıyor. Müzik konusunda Fazıl say gibi dünyaca beğenilen ve takdir gören piyanisti kendisi için bir rol model aldığını ifade ediyor. Fazıl say gibi kendi başarılarıyla pek çok insana ulaşmayı ve adından söz ettirmeyi başarmış birisi kendisi nokta başarı hikayeleri ile birlikte çok daha büyük kitlelere ulaşacağından hiç şüphesiz ulaşacaktır. Müziğin kendisi için bambaşka bir tutku olduğunu söyleyerek müzikleri ortaya çıkaran şeyin aslında insanın kendisinin bulması gerektiğini söylüyor.

Müzik zoraki dayatmalarla yapılamayacağı gibi insanın kendi içinden gelen bir coşku ve Eda olması gerek aslında. Bunun en iyi örneği Mirza dmf yoğun bir iş hayatı bulunmasına rağmen müziği kendi hayatından hiçbir zaman eksik etmemiş nokta besteleri ile pek çok farklı insana aynı anda erişim sağlayabiliyor. Üstelik yalnızca Türkiye'den değil dünyanın pek çok farklı yerinde dinlenebilen bir insan olmayı başarmış birisi. Besteleri oldukça kısa bir süre yani 6 ay kadar olmasına rağmen yurt dışında çeşitli müzik şirketlerine besteleri başarılı bir şekilde satılıyor. Özgün müzik dalına farklı bir boyut kazandırarak birbirinden farklı insanı zevkine hitap etmeyi başarıyor.

YouTube kanalı üzerinden yayınlamış olduğu videolar sayesinde birçok farklı kişiye erişerek her birinin ortak zevkine ulaşım sağlamış oluyor. Hayat zorluklarını yaşamış ve bilen birisi olarak kendisini bu zorluklara takılmadan ilerleyebilmenin en iyi dersini vermiş birisi. Küçük yaşta müzik eğitimi alınmasa dahi müzik tutkusunun hiçbir zaman bastırılamayacağı bilinmekte nokta bu konuda en iyi örnek Mirza dmf bizlere alanda nasıl başarılı olunabileceğini gösteriyor. Hayat karmaşası ve yorgunluğu içerisinde müziği hiçbir zaman bırakmadan daima üzerine giderek geliştirmenin en iyi yöntem olduğunu gözler önüne sürüyor adeta.

İstenildiği takdirde müziğin insan hayatından hiçbir zaman eksik edilmeyeceğini ifade ediyor. Kendisini müziğin ne ifade ettiği sorulduğunda müziğin aslında bambaşka bir tutku olduğunu dile getirirken müzikleri ortaya çıkaran asıl şeyin ise belli bir matematik veya sistematik bir nota biçimini kullanmaktan ziyade insanın kendi ruhundan müzik aletlerine iletmesi olarak betimliyor müziği. Bundan dolayı müziğin hayatında nasıl önem kazandığı hiçbir zaman sorgulanmamalı.

 Hayatı içerisinde daima müziği konumlandırarak çeşitli faaliyetlerini sürdürürken müziği hayatından çıkartmamayı da ihmal etmemiş. Firmaları içerisinde istenilen düzeye ulaştığında çok daha fazla müzikle uğraşacağını söyleyerek bu alanda ilerleyeceğinin de sinyalini bizlere vermiş oluyor. YouTube kanalı üzerinden yayınlamış olduğu son besteleri takip ederek müzik zevkinin eşsiz notalarına sahip olmak ve duymak mümkün. Mirza dmf Instagram adresi üzerinden yapmış olduğu tüm faaliyetlerle alakalı bilgilere ulaşım sağlamak mümkün.

Kaynak:https://harz.fr/

 

hrnajans
hrnajans

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image