Arama

Büyükşehir Hocalı Soykırımı'nı unutmadı

4 yıl önce

Denizli Büyükşehir Belediyesi Hocalı Soykırımı'nın 28. yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenledi. Hocalı Soykırımı'nı asla unutmayacaklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Ülkemiz artık zulüm altında olan insanların umudu, zalimlerin korkulu rüyasıdır" dedi.

Büyükşehir Hocalı Soykırımı'nı unutmadı
ad image
ad image

 

Geçmişe oranla baktığımız zaman günümüz dünyasında çok şey değişti. Bu değişimle beraber pek çok sorunlarda ortaya çıktı. Küresel ısınma, iklim değişiklikleri gibi sorunlar bir yana dursun her gün yaşadığımız ve artık aşina olduğumuz soruna parmak basacağız. Bu sorun gürültü kirliliğidir. Akustik kaplama Gürültü kirliliği günümüz dünyasında ve gelişen teknoloji ile beraber en büyük sorun haline gelmiştir. Dünya Sağlık Örgütü gürültü kirliliğini insan sağlığı açısından risk oluşturan faktörler arasında tanımlamıştır. Bu riskler; işitme sağlığının bozulması (özellikle işyeri gürültüleri için), gürültü nedenli işitme kayıpları, fizyolojik etkilenme (yüksek tansiyon, kalp sorunları, metabolizma ve solunum sistemi bozuklukları, prematüre doğumlar ve bebek ölümleri, uyku bozukluğu, stres gibi çok sayıda sağlık sorunları) ve psikolojik etkilenme (davranış bozuklukları, agresif davranışlar, genel hoşnutsuzluk, sıkıntı duygusu, ani öfkelenme) bunlara örnek olarak gösterilebilir. Gürültünün insan aktiviteleri, özellikle iş performansı üzerindeki etkileri de yadsınamayacak derecede önemlidir. İş veriminde düşme, konsantrasyon bozukluğu, okullarda zihinsel performansın azalması, çocuklarda öğrenme güçlüğü, bunlar arasında sayılabilir. Özellikle yaşlı ve hasta kişiler üzerindeki olumsuz etkiler çok daha baskındır. Kişiye ilişkin özelliklere göre etki; İnsanların % 20’ si gürültüye karşı aşırı duyarlıdır. İşitme fonksiyonu 40 yaşından sonra daha çabuk bozulabilir. Kadınlar yüksek frekanslı seslerden erkeklerden daha çok etkilenirler. İç kulakta daha önce geçirilen hastalıklar ve travmalar gürültüden etkilenme oranını arttırır. Daha önce gürültülü bir ortamda bulunmak ise işitme kaybını hızlandırır. Sadece dışarıda değil evimizde ve ofisimizde de bu tür sorunlarla karşı karşıyayız. Ses kesici süngerler kullanım alanları geniş olup oldukça tavsiye edilen ürünlerdir. Peki bu ses izolasyon malzemeleri nelerdir ? Çeşitleri nelerdir ? Hangi alanlarda kullanılır ? Hep beraber göz atalım.

Evlerde kullanılan ses izolasyon malzemeleri tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Evlerde ses izolasyonu olmadığını düşünelim. Komşulardan gelen sesler ve dışarıdan gelen sesler bizleri rahatsız edecektir. Bu da ister istemez evimizde huzuru bozacaktır. Duvar ve tavanlara akustik ses süngeri oldukça tavsiye edilen bir üründür. Bu akustik süngerler sesi emer ve istenmeyen sesleri en az seviyeye indirger. Zeminlere ise akustik şilte ve epdm ses bariyeri uygulandığı zaman alt kattaki dükkan/komşu seslerini kesmiş olacaksınız. Bu sayede evinizde rahatça dinlenebilir ve ailenizle keyifli sohbetler edebileceksiniz.

Ofislerde de evlerde olduğu gibi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Ofislerimizi her zaman daha huzurlu ve verimli bir alan olmasını isteriz. Ofislerde genel olarak yaşanılan sıkıntı personellerin kendi aralarında konuşması, telefonla konuşması ve topuk sesleri bizleri rahatsız etmektedir. Ofislerde tavan ve duvarlara akustik süngerle beraber akustik paneller ile de ses izolasyonu sağlamış olursunuz. Tavanlara dekoratif olarak kanopi asma tavan, baffle akustik tavan, akustik yüzer tavan kullanarak da izolasyon yapmış olursunuz. Zeminlere ise epdm ses bariyeri ve akustik şilte uygulayarak topuk seslerini kesmiş olursunuz. Bu sayede ofislerde daha verimli bir şekilde çalışabilme fırsatına kavuşmuş olacaksınız.

Motor ve jeneratör kabinlerinde kullanılan ses izolasyon malzemeleri diğer akustik süngerlere göre daha fazla akustik değerlere sahiptir. Kabinlere uygulandığı zaman sesi içeride hapsederek sesin dışarı çıkmasını engeller. Genel olarak bariyerli akustik sünger ve bariyerli bondex sünger kullanılır. İki sünger arasına epdm ses bariyeri lamine edilerek ortaya çıkan akustik malzemedir.

Turkish Acoustic olarak tüm ses izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözümler sunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü ve mutlu referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmekteyiz. Ses izolasyon süngeri sertifikalıdır. Son derece kaliteli ve yerli ürünlerimizde her zaman müşterilerimizin yanındayız. Ses izolasyon süngeri gayet kaliteli olup kullanımı çok basittir. Sizin isteğinize bağlı olarak da kendinden yapışkanlı hale getirip uygulamasını daha kolay hale getirebilirsiniz. Turkish Acoustic her zaman hizmetinizdedir.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/akustik-silte.html

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image