Arama

Cihatçılar Humus'ta ellerinde kalan son bölgeyi boşaltıyor

8 yıl önce


Cihatçılar Humus'ta ellerinde kalan son bölgeyi boşaltıyor
ad image
ad image

Suriye’nin Humus kentinde, ellerinde kalan son bölge olan Vaer’den ayrılmak için hükümetle uzlaşıya varan cihatçılar, anlaşma maddelerini yerine getirmeye başladı.  Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, onlarca sivilin bölgeden gönderildiğini duyurdu. İlk otobüsün Vaer’den çıktığını söyleyen Gözlemevi Direktörü Rami Abdulrahman, gün içinde yaklaşık 750 kişinin de ayrılmasını beklediklerini, önceliğin kadın, çocuk ve yaralılara verileceğini belirtti.

ÖNCE HAMA'YA, ARDINDAN İDLİB'E GİDECEKLER

AFP ajansına konuşan Abdulrahman, otobüslerin önce Hama vilayetindeki Kalet el Madik kentine gideceğini, oradan da Fetih Ordusu’nun elindeki İdlib vilayetine geçeceğini söyledi.

Humus Valisi Telal Barazi, anlaşmayı “Tüm cihatçılar ellerinde kalan son bölge olan Vaer’i iki ay içinde boşaltacak” sözleriyle duyurmuştu. Barazi, nihai olarak 2 bine yakın cihatçının da aileleriyle beraber Humus’tan tümüyle çekileceğini ifade etmişti. Vaer’e geçen hafta yine anlaşma gereğince insani yardım gönderilmişti.

Anlaşmanın uygulama aşamasını BM takip ediyor. Diplomatlar yerel ateşkeslerin, krizi çözmenin en etkili yolu olduğunu savunuyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image