Arama

Çocuklar için el masajı

2 yıl önce


Çocuklar için el masajı
ad image
ad image

 

Üç yaşın altındaki küçük çocuklarda el masajına özellikle dikkat edilmelidir. Biyolojik olarak aktif noktalar, beynin projeksiyon bölgelerine ait olan parmak uçlarında bulunur. Parmaklara masaj yapmak, çocuklarda konuşma gelişimini, zihinsel aktiviteyi teşvik ediyor ve ince motor becerilerini geliştirmede yardımcı oluyor.

Bir masaj aleti kullanarak masaj yapmak, gerginliği anında gidermeye yardımcı olur ve ellere duyarlılığı geri kazandırır. Ankara masaj spa salonunda uygulanan böyle bir masajdan sonra tüm vücut rahatlar. Bununla birlikte masaj cihazının avantajı, neredeyse farklı zamanlarda ve her koşulda kullanılabilmesidir. Bilgisayar başında oturmak veya kanepede uzanmak, banyo yapmak veya gazete okuma sırasında dahi kullanılabilme imkanı vardır. Fakat bu durum masaj salonu Ankara bölgesinde yapılan masajlarla asla kıyaslanamaz. 

El masajının oldukça faydalı olmasının yanı sıra aynı zamanda kolay uygulanabiliyor olması da oldukça etkilidir. Öyle ki masaj salonlarında istenilen sonuçların alınması oldukça basit olacaktır. Burada ki en önemli nokta ise bu tür masajların sistematik olarak yaptırılmaya devam ediliyor olmasıdır. Bu sayede daha olumlu sonuçların alınması kaçınılmaz olacaktır.

Bu masaj Ankara bölgesinde oldukça yaygındır. El, parmak ya da bir diğer isim olarak avuç içi masajı olarak da ifade edilebilecek bu masaj türünün birçok faydasından bahsedilmektedir. Özellikle avuç içinde çok sayıda refleks noktası bulunur. Örneğin, orta kısmına yapılan bir masaj, kalp atışını sakinleştirmeye yardımcı olur, gücü geri kazandırır, yorgunlukla savaşır ve ruh halini iyileştirir.

Parmaklara ve ellere yaklaşık 7-10 dakika masaj yapılması önerilir. Masajı günde 5 defaya kadar tekrarlayabilirsiniz. Kahvaltıdan önce aç karnına masaj en büyük etkiye sahiptir. Günlük bakıma tepki olarak eller yorgunluktan kurtulacak ve güzel bir görünüm kazandıracaktır. El masajı yaparken, bu işlem sırasında sadece cildin kendisine değil dokulara, eklemlere ve bir bütün olarak vücuda da özen gösterileceği unutulmamalıdır.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image