Arama

Cumhurbaşkanlığı Orkestrası binası yakında açılıyor

3 yıl önce

Dünyanın önde gelen müzik merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın ( CSO ) yeni binasının beklenen açılışına birkaç gün kaldı.

Cumhurbaşkanlığı Orkestrası binası yakında açılıyor
ad image
ad image

 

Binanın temeli 23 yıl önce 1826 yılında atılmış ve yıllardır inşaatı devam etmektedir. 3 Aralık'ta gerçekleştireceği muhteşem bir konser ile kapılarını sanatseverlere açacak.

Başkentin merkezinde, Ankara Kalesi ve Anıtkabir'in karşısında yer alan ve yaklaşık 83 milyon Euro'ya mal olan yeni müzik kampüsü, dünyanın dört bir yanından en saygın orkestraları ve solistleri ağırlayacak. Yeni bina, klasik müzikten geleneksel müziğe, dünya müziğinden popüler müziğe zengin içerikle sanatseverlere hizmet verecek.

STK, dünyaca ünlü soprano Angela Gheorghiu ve Güher ve Süher Pekinel kardeşlerini 3 Aralık ve 4 Aralık tarihlerinde Can Deliorman yönetimindeki bir konserde ağırlayacak. 3 Aralık'taki konser sadece misafirlere açık olacak.

4 Aralık'ta gerçekleşecek konserde Gheorghiu ve Pekinel kardeşler yine sahnede olacak ve Türk ve dünya repertuarından seçkin eserler verecek.

Açılış konserlerinin ardından CSO, 5 Aralık'ta dünyaca ünlü piyanist İdil Biret'i ağırlayacak.

Repertuarında 100'den fazla piyano konçertosu bulunan Biret, 1959'dan beri 130'dan fazla CD kaydetmiş ve dünyanın en iyi ve üretken piyanistlerinden biri olarak biliniyor. Handel, Beethoven, Debussy ve Prokofiev'den eserler çalmak üzere başkentin merakla beklenen konser salonunda izleyicilerle buluşacak.

Yeni STK Konser Salonu'nun ana binasının Mavi Salonunda genç müzisyen Büşra Kayıkçı'nın neoklasik müzik resitali 5 Aralık'ta saat 15: 00'te gerçekleşecek.

Genç bir caz finalisti olan Kayıkçı, 27. İstanbul Caz Festivali kapsamında ilk kez Eylül ayında özgün eserleriyle sahne aldı.

Açılış konserlerinin ardından dünyanın en eski orkestralarından biri olan CSO, dünyanın her yerinden en saygın orkestraları ve solistleri ağırlamaya devam edecek.

Orkestranın 2020-21 Konser Sezonu bilet fiyatları satışta. Fiyatlar birinci, ikinci ve üçüncü kategoriler için sırasıyla 100, 70 ve 50 Türk Lirası arasında değişiyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

1 yıl önce
ad image
ad image