Arama

Döküm tekerlek sağlam mıdır?

4 yıl önce


Döküm tekerlek sağlam mıdır?
ad image
ad image

 

Hem taşıma ve hareket ettirme konusunda insan gücünden tasarruf sağlayan hem de iş yapışı kolaylaştırdığından verimliliği artırarak zaman kazandıran sanayi tekerlekleri arasında sağlamlığı ve taşıma kapasitesi bakımından en çok döküm tekerlekler tercih edilmektedir.

Sanayi bölgelerinde, fabrikalarda kullanılan taşıma arabaları başta olmak üzere alet ve araçların rahatça hareket edebilmesi ve işi yapan kişinin işini kolaylaştırırken maksimum verimin alınması için sanayi tekerleklerinden faydalanılır. Bu tekerleklerin frenli olanlarını kullanmak aracın zorlu sanayi ortamlarının bozuk zeminlerinde her koşula karşı sağlam durmasını sağlayacaktır. Frenli tekerlek özellikle eğimli yüzeylerde sabit durmayı sağlayarak iş yapmayı kolaylaştırır.

İhtiyacınız olan sanayi tekerleklerini, kullanılacağı alanın şartlarını ve yapılacak işin kapasitesini göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Burada önemli olan sanayi alanında özellikle ağır yükler ile taşıma yapıldığı için tekerin taşıma kapasitesini göz önünde bulundurmaktır. 800-3000kg arası taşımalarda kullanılacaksa eğer 100-400kg arası orta taşıyıcılar değil 800-3000kg arası süper taşıyıcılar tercih edilmelidir. Buna göre yüksek taşıma kapasiteli tekerleklere ihtiyaç duyuyorsanız döküm tekerlek tercih etmelisiniz.

Bunun dışında tekerleklerin kullanılacağı ortamın da şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Aşırı engebeli bir ortam varsa tekerleklerin kolay zarar görmemesi için nispeten daha ağır olan döküm tekerlekler kullanılabilir.

Piyasadaki tekerlek firmaları arasında tek tek bakarak ihtiyacınız olan tekerleği bulmak zor olabilir, bu nedenle tekerlek fiyatları ve çeşitleri konusunda seçenek sunan sitelerden faydalanabilirsiniz. Böylece tekerlek almaya gitmek zorunda kalmadan istediğiniz sayıda tekerleği tekerlek fiyatlarına dikkat ederek online olarak sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image