Arama

Dolar ne kadar? | Güncel döviz kurları fiyat listesi | 21 Aralık 2015 Pazartesi

8 yıl önce


Dolar ne kadar? | Güncel döviz kurları fiyat listesi |  21 Aralık 2015 Pazartesi
ad image
ad image

 Döviz kurları ( 21 Aralık 2015 Pazartesi ), günlük döviz kurları, parite ne kadar oldu? Döviz piyasasında son durum nedir? Dolar Euro piyasası ne durumda? Döviz kurlarını güncel olarak www.yeniulke.net adresinden takip edebilirsiniz


Döviz, kelime anlamı olarak (çek, poliçe gibi) yabancı parayı temsil eden belgelerdir.Türkçede yabancı ülkelerin paralarına da döviz denmektedir. Herhangi bir ülkenin parasının, başka bir ülkenin (veya ülkelerin) parasına dönüştürülmesiyle ilgili işlemlere de döviz işlemi veya kambiyo işlemi denir. Genel olarak döviz dendiğinde milletlerarası ödemelerde kullanılan ödeme araçlarının tamamı ifade edilir.

Ekonomik açıdan bakıldığında döviz, iktisadi anlamda bir mal niteliğindedir. Döviz borsaları bazı özel nitelikleri olan piyasalardır. Kısaca belirtmek gerekirse, New York, Londra, Tokyo, Frankfurt, Zürich ve Paris en büyük döviz borsaları arasında bulunmaktadır. Ancak, döviz piyasalarını belirli bir yer veya mekanla sınırlı piyasalar olarak düşünmek doğru değildir.

Milletlerarası döviz borsaları 24 saat sürekli olarak çalıştıkları için döviz fiyatları (kurları) sürekli olarak değişirler. Döviz bir iktisadi mal gibi işleme tabi tutulduğundan, dövizin bir arz ve talebi ve dolayısıyla da bir fiyatı vardır. Döviz fiyatlarına döviz kuru (exchange rate) denmektedir.


 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image