Arama

Dolar yükselecek mi ? Dolar düşecek mi? 2016 Dolar kuru fiyatı?

8 yıl önce


Dolar yükselecek mi ? Dolar düşecek mi? 2016 Dolar kuru fiyatı?
ad image
ad image

 2016 yılında döviz piyasasını neler bekliyor. Dolar kuru yükselir mi? Düşer mi? Ekonomi uzmanları dolar fiyatları için ne tür görüşler sundu?


Ülkemiz de geçtiğimiz dönemde yapılmış iki büyük seçimle alakalı olarak döviz fiyatların da bir belirsizlik ortamı oluşmuştu. Fakat belirsizlik sürmeye devam ediyor. 7 Hazirandan sonra aşırı bir yükselme gösteren dolar, 1 Kasım seçimlerinden sonra fazla bir hareketlilik göstermedi ve piyasanın sakinliği yatırım planları yapanlar için uygun bir hal aldı mı ? Tüm Türkiye’nin aklında ki soru bu.

Dolar yükselecek mi ? Düşecek mi ? Yeni yılda dolar fiyatının kaç olması bekleniyor?

Türkiye piyasası kadar Dünya piyasası da tereddütte ve FED’in Aralık ayı verilerine göre hareket etmeyi düşünüyor. FED’in faiz artışı sinyalleri vermesi üzerine herkes döviz fiyatlarında yükseliş bekliyor. Ekonomi uzmanlarına göre Aralık ayında FED’in açıklayacağı faiz oranları şu anki oranlara göre yüksek olursa Dolar fiyatı artacak. Bu artışın 2.95 TL ile 3.00 TL arasında olması bekleniyor. Bu da dolar fiyatının 2016 yılında şu anki fiyata göre yükseleceği anlamına geliyor.

Ekonomi uzmanları büyük yatırımcılara çok büyük zararlar gelmez fakat küçük yatırımcıların ayakta kalabilmesi için tek bir havuzda değil de, bir sepet halinde yatırımlarını yaparak ayakta kalmasını tavsiye ediyor.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image