Arama

Dünyanın en değerli şirketi artık Apple değil

8 yıl önce


Dünyanın en değerli şirketi artık Apple değil
ad image
ad image

Büyüyen Google’ı ve diğer çalışmaları çalışmaları doğru şekilde yönetebilmek için ağustos ayında yeniden yapılanma sürecini başlatan Google, faaliyet gösterdiği tüm alanları Alphabet çatı kuruluşu altına topladı. Google arama motoru, Android işletim sistemi, Haritalar ve popüler video izleme servisi YouTube gibi tüm Google hizmetleri Alphabet altında faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Alphabet 2015 yılı dördüncü çeyrek dönemine ait finansal raporunu açıkladı. Şirket üç aylık dönemde 21.3 milyar dolar gelir, 4.9 milyar dolar net kâr açıkladı. Finansal rakamların açıklanmasından sonra Alphabet hisseleri borsada %9 değer kazanarak 8.67 dolar seviyesine yükseldi. Hisse senedinde gerçekleşen yükseliş Alphabet’i aynı zamanda dünyanın en değerli şirketi haline getirdi.

>>Google artık Alphabet bünyesinde bir kuruluş

 

1454394005_alphabet.jpg

Uzun zamandır Apple’ın elinde bulunan en değerli şirket unvanı yeni yılla birlikte Alphabet’in oldu. Şirketin şu anki piyasa değeri 558 milyar dolara yüseldi. Apple’ın piyasa değeri ise 535 milyar dolar.  En değerli şirket unvanı Apple’dan önce Microsoft’un, Microsoft’tan önce IBM’in elindeydi. 


Dünyanın en zengin 10 futbolcusu1454394166_dunyanin-en-zengin-10-futbolcusu0.jpg  
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image