Arama

E devlet giriş KYK sonuçları sorgulama! (2015-2016)

8 yıl önce


E devlet giriş KYK sonuçları sorgulama! (2015-2016)
ad image
ad image

E devlet, devlet hizmetlerinin kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak elektronik ortamda, kesintisiz, güvenli ve hızlı olarak ortak bir nokta üzerinden vatandaşların doğru bilgiye ulaştırılmasını amaçlayan web tabanlı bir sistemdir. Sanal platform üzerinde yer alan E DEVLET portalı üzerinden pratik bir şekilde kamu hizmetlerinden en etkin şekilde yararlanılmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde vatandaşlar kamu kurumları ile ilgili işlemlerini e devlet üzerinden kısa süre içerisinde yapabilme imkânına sahip oluyorlar.E devlet KYK Burs sonuçları, E devlet her alanda vatandaşın ihtiyacını karşılamakla birlikte yeni geliştirilen uygulama ile e-kayıt sistemi ile kayıt işlemlerinin kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. E Devlet Giriş, e devlet kyk onaylama, e devlet giriş, e devlet kyk burs,e devlet kyk kredi başvurusu, kyk burs sonuçları e devlet gibi pek çok konuda vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır.
 
E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

E DEVLET KYK BURS SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

KYK İLK BURS NE ZAMAN ALINACAK TIKLAYIN

KYK BURS SONUÇLARI SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

KYK BURS MİKTARINDA ÖĞRENCİLERE MÜJDELİ HABER TIKLAYIN! 

e devlet KYK burs sorgulamaE DEVLET GİRİŞ NASIL YAPILIR

E devlet sitemine giriş yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekran üzerinde T.C. kimlik Numarası ve e devlet şifresi ile giriş yapılabilmketedir.

2015-2016 KYK KREDİ VE BURS NASIL ÖĞRENİLİR?

KYK Burs sonuçlrının açıklanmasından sonra burs ve kredi başvuru yağan öğrenciler, KYK Burs Sonuçları nasıl nsıl ve nereden bakılır sorusunun cevabını merak ettiler. KYK'nın resmi sayfasından öğrenilebilecek olan Burs sonuçları E Devlet üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve E devlet giriş şifreleri ile öğrenebilecekler. KYK Burs Sonuçları e devlet üzerinden https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine giriş yaparak yada haberimizde bulunan linki tıklayarak karşınıza gelen ekran üzerinden ilgili alanları doldurak ulaşabilirsiniz.

Burs başvurusu yapan öğrenciler, özellikle internet üzerinde online KYK yurt sorgulama sayfasından kolay bir şekilde YURTKUR yurdunda konaklama fırsatından yararlanıp, yararlanamayacaklarını öğrenebiliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi web sayfası üzerinden gerçekleştirilebilmekte olan KYK yurt sorgulama hizmeti için üniversite öğrencilerinin T.C. kimlik numaralarını girmeleri gerekiyor. İhtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerinin üniversite eğitimleri süresince yüksek konfor ve güvenliğin bulunduğu ve son derece rahat bir konaklamayı en ekonomik şekilde yapabilme fırsatı sunan YURTKUR yurtlarında konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri açısından Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurt hizmetleri sunuluyor. İnternet üzerinden her eğitim yılı öncesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen KYK yurt başvuruları tarihlerinde KYK yurt başvurusu yapan üniversite öğrencileri yurt hakkı kazanıp, kazanamadığını KYK yurt sorgulama işlemi ile öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor.

E DEVLET ŞİFRESİ NASIL VE NEREDEN ALINIR

Yükseköğretim Kredi ve Yurt e kayıt sisteminin giderek her alanda uygulanmaya başlamasından sonra KYK Yurt kayıtları da artık elektronik sistem üzerinden yapılacak. Bu kapsamda 4 Eylül 2015 tarihinden itibaren YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler yurt kayıtlarını E devlet uygulaması ise yurt kaydı yaptıracak olan öğrenciler e-kayıt sistemi www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden kayıtlarını yaptıracaklar. Uygulama, 2015-2016 dönemi için YURTKUR’a asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrencileri kapsayacak. E devlet ile yurt kalaydı yaptıracak olan öğrenciler e-devlet şifrelerini herhangi bir PTT şubesine giderek üzerinde T.C kimlik numarası olan kimlik belgesini ibraz ederek 2 TL ücret karşılığında alabilmektedirler.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image