Arama

E Kurs başvuruları başladı

8 yıl önce


E Kurs başvuruları başladı
ad image
ad image

E kurs başvurusu başladı mı? Sorusu 2. Dönem e kurs başvurusu yapacak olan öğretmenler tarafından merak edildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl yürlüğe giren e kurs sitemi ile ortaöğretim öğrencileri okullarında kurs görme imkanına sahip oluyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğu e kurs başvuruları başlıyor. MEB tarafından gerçekleştirilen uygulama ile 2015 - 2016 Eğitim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları (e-Kurs) EBA üzerinden gerçekleştirilecek. Öğrenciler 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında EBA sayesinde e-Kurs'tan faydalanabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığının yeni projesi olan MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu yayınlandı. Kılavuzda yer alan bilgiye göre 2. dönem öğretmenlik başvuruları http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr adreslerinden 2. Dönem e-Kurs öğretmen başvurularının alınma ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanma işlemleri MEBBİS üzerinden 26 Aralık 2015 ile 2 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. e kurs öğretmen giriş ve e kurs başvuru ile ilgili detaylı bilgiyi haberimizden ve ajanshaber.com adresinden öğrenebilirsiniz.

E-KURS 2. DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLADI

E kurs 2. dönem başvuruları 26 Aralık tarihi itibarı ile başladı. 2.Dönem e-Kurs öğretmen başvurularının alınma ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanma işlemleri MEBBİS üzerinden 26 Aralık 2015 ile 2 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılmaya başladı. 3. Dönem e-Kurs öğretmen başvuruları ise 26-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacak. 26 Aralık tarihinde başlayan II. Dönem E-Kurs öğretmen başvuruları 2 Ocak 2016 tarihinde son bulacak. III.Dönem(Yaz) başvuruları ise 1-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

E KURS 2. DÖNEM EBA ÖĞRETMEN BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

E KURS ÖLÇME DESTEKLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

E-KURS ÖĞRENCİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

E kurs Başvuruları II.Dönem Öğrenci başvurularının alınması 3-18 Ocak 2016 tarihleri arasına gerçekleştirilecek. III. Dönem (yaz) kurs başvuruları ise 6-12 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak.   

E KURS DÖNEM TAKVİYE KURSLARI İÇİN 2016 TAKVİMİ

Kurs merkezi başvuruları / il ve ilçe onay işlemleri: 21-27 Aralık 2015 

Öğretmen başvuruları ve ücretli öğretmen başvurularının alınması: 28 Aralık 2015-3 Ocak 2016 

Öğrenci başvuruları: 4 Ocak-17 Ocak 2016 

Sınıf oluşturma işlemleri: 18–31 Ocak 2016 

2.Dönem Kurslarının Başlangıcı: 8 Şubat 2016 

Dönem Kurslarının ve Yıllık Kursların tamamlanması: 17 Haziran 2016

Başvuruların yapılacağı adres: https://e-kurs.eba.gov.tr/

E-KURS NEDİR?

E-kurs, MEB tarafından uygulanmaya başlayan ve bir portal üzerinden öğrencilere destek veren bir uygulama çeşididir. Öğrenciler bu kurs sayesinde istedikleri dersler hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra, ders hakkındaki yöntemleri öğreniyorlar. Kurs vermek isteyen öğretmenler de e-kurs modülü üzerinden kurs vermek istediklerini beyan edebiliyorlar. Öğrencilerin, kurs vermek isteyen öğretmenin dersini tercih etmeleri durumunda takviye kurs açılabiliyor. Öğretmenlerin de bu işlemleri gerçekleştirebilmeleri için tıpkı öğrenciler gibi EBA sistemini kullanarak kurs başvurusu yapmaları gerkiyor.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image