Arama

E-Ticaret Sitesi için Hostingin Önemi

1 yıl önce


 E-Ticaret Sitesi için Hostingin Önemi
ad image
ad image

 

Web sitenizi nasıl oluşturacağınıza dair bir fikir oluşturduktan sonra, onu nerede barındıracağınızı düşünmeniz gerekiyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce farklı web barındırma sağlayıcısı var, peki en iyi kararı verdiğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Zor bir seçim gibi görünse de, birkaç önemli soruya dikkat ederseniz sizin için doğru olan sağlayıcıyı seçmek kolay bir karar olabilir. Birincisi fiyattır ve fiyatları çevrimiçi olarak karşılaştırmak kolay olsa da, bulabileceğiniz en ucuz e-ticaret hosting her zaman en iyisi olmayabilir. Daha düşük fiyatlara sahip tedarikçiler bazen müşteri hizmetleri veya teknik destek gibi diğer alanlarda tasarruf sağlar. Ayrıca, önceden düşük fiyatlar sunabilecek, ancak daha sonra sizden gizli ücretler talep edebilecek tedarikçileri de araştırmalısınız.

Fiyata ek olarak, barındırma sağlayıcısı tarafından sunulan özelliklerin türünü de göz önünde bulundurmalısınız. PHP ve MySQL şu anda dinamik, etkileşimli e-ticaret web siteleri oluşturmada önemli bir rol oynadığından, bu dillerle uyumluluk sunan bir ana bilgisayar seçimi listenin başında olmalıdır. Alan adınızla eşleşen e-posta adreslerine sahip olmakla ilgileniyorsanız, müşterilerinizle ve sahip olabileceğiniz herhangi bir çalışanla nasıl iletişim kuracağınızı düşüyorsanız, bir e-posta sunucusuna erişim çok önemlidir. Güvenlik duvarları ve virüs algılama gibi ana bilgisayar güvenlik hizmetleri de gereklidir.

İndirimli hosting temin ederken aynı zamanda barındırma sağlayıcısının ömrünün ne kadar yüksek olduğunu kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Yüksek bir destek yüzdesi, bir ziyaretçi web adresinizi bir tarayıcıya yazdığında veya sitenizi bir arama motoru aracılığıyla bulduğunda web sitenizin erişilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olur. Sık yedekleme sunan bir hosting firması seçmek, sitenizin çökmesi ve dosyalarınızı geri yüklemeniz gerekmesi durumunda da güvenli bir bahistir.

Son olarak, web siteleri oluşturma konusunda yeniyseniz, sağlam müşteri ve teknik destek sunan bir barındırma sağlayıcısı bulmak da en önemli öncelik olmalıdır. İyi bir barındırma sağlayıcısı, web sitenizin açılışı sırasında sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlayabilecek ve ortaya çıkabilecek günlük sorunları hızla çözmenize yardımcı olabilecektir.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image