Arama

Edirne Belediyesi'ne Tam Donanımlı İtfaiye Aracı

6 yıl önce

Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan, Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği CB005.1.11.005 numaralı, “Orman Yangınları için Operasyonel Kapasitenin Artırılması ve Afet Önleme Çalışmalarının Geliştirilmesi” isimli proje kapsamında Edirne Belediyesi’ne tam donanımlı itfaiye aracı temin edecek olan firma ile sözleşme imzaladı. Başkan Gürkan, söz konusu aracın Trakya Bölgesi’ndeki en donanımlı itfaiye aracı olacağını söyledi.

Edirne Belediyesi'ne Tam Donanımlı İtfaiye Aracı
ad image
ad image

 

Edirne Belediyesi, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı’nda Birinci Teklif Çağrısı kapsamındaki Orman Yangınları için Operasyonel Kapasitenin Artırılması ve Afet Önleme Çalışmalarının Geliştirilmesi” isimli proje  “Çevre” başlığı altında gerçekleştiriliyor.

Sınır ötesi bölgede doğal ve insan kaynaklı tehlike ve afetlerin önlenmesi ve bunların risk ve sonuçlarının hafifletilmesi amacıyla çalışmalarına devam eden proje kapsamında Edirne’deki yatırım faaliyeti olarak, Edirne Belediyesi’ne tam donanımlı çift kabin 4x4 Vinçli Yangın Söndürme ve Arama Kurtarma Aracı alınmasına ilişkin ihale prosedürleri tamamlandı ve ihale sonucunda kazanan firma Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Tic. A.Ş. oldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ihaleyi kazanan firma yetkilileri ile Tam Donanımlı İtfaiye Aracı Tedarik Sözleşmesi imzalandı.

Edirne Belediyesi olarak IPA kapsamında ilk kez proje uygulaması gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Gürkan, “Türkiye ve Bulgaristan’dan 33 proje hibe almaya hak kazanmıştı. 33 projeden toplam hibe bütçesi 8 milyon 200 bin Euro. Bunun yaklaşık 1 milyon Euro’su ise Edirne Belediyesi’ne ait. Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Yangın Güvenliği ve Afet Önleme Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz bu proje dışında 3 projemiz daha var. Oldukça zor bir süreç olan bu projeleri başarıyla sürdürüyoruz” dedi.

Sözleşme gereği firmanın temin edeceği itfaiye aracının tam donanımlı olacağını belirten Gürkan, “İtfaiye aracı tam donanımlı;  çift kabin, 4x4 Vinçli Yangın Söndürme ve Arama Kurtarma Aracını kısa bir süre sonra Edirnelilerin hizmetine sunacağız. Hibe karşılığında kentimize kazandıracağımız itfaiye aracı; özellikleri bakımından Trakya’nın en donanımlı itfaiye aracı olacak” diye konuştu.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image