Arama

EKREM DUMANLI'YA ULAŞILAMIYOR!

8 yıl önce


EKREM DUMANLI'YA ULAŞILAMIYOR!
ad image
ad image

Zaman gazetesinin eski yazarlarından Hüseyin Gülerce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dumanlı'nın sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan "Yandaş medya 50 gündür arandığımı yazmış. Bunca zamandır aranıyorsam bunu ben ve avukatlarım neden bilmiyor?", "Savcılık soruşturmanın gizliliğini ihlal edeceğine beni çağırabilir, ifademi alabilirdi" şeklindeki açıklamalarının yeterli olmadığını ifade etti.

Fetullah Gülen'in daha önce "Peygamberlerin içinde teslim olan çıkmış mıdır?" diyerek, Dumanlı ve benzeri durumda olanlar için "yurtdışına çıkış fetvası" verdiğini dile getiren Gülerce, Dumanlı'nın da bir yazısında benzer durumda olanlar için "Onlar kaçmadı, hicret etti" anlamına gelen ifadeler kullandığını kaydetti.

"EĞER YURT DIŞINA ÇIKMADIYSA..."

Gülerce, "Dumanlı, eğer yurt dışına çıkmadıysa, kaçmadıysa nerede olduğunu açıklamalı. Çünkü yurtdışına çıkış yasağı var" dedi.

Gazeteci ve Yazarlar Vakfı kurucularından Latif Erdoğan ise Dumanlı'nın genel yayın yönetmenliğinden ayrılmadan önce de yurtdışına çıkmış olabileceğini savundu. Erdoğan, "Şu an çıkamadıysa dahi teşebbüs halindedir. Ancak çıkmış olabileceğini düşünüyorum. Eğer kaçmadıysa, söylenen doğru değilse savcılığa başvurup, 'Beni arıyormuşsunuz, ben buradayım' demesi gerekir. Makul olan budur" diye konuştu.

Dumanlı'nın telefonuna ulaşılamazken, AA muhabirinin görüştüğü avukatlarından Hasan Günaydın, bu konuda avukatları adına açıklama yaptıklarını ve yeni bir değerlendirmeye ihtiyaç duymadıklarını söyledi.

"Ekrem Dumanlı yurtdışında mı, değilse nerede?" şeklindeki soru üzerine de Günaydın, bu konuda "yeni bir değerlendirme yapmayacakları" ifadesini tekrarladı.

ZAMAN BİLGİ VERMEDİ

Öte yandan, Zaman gazetesinden ise konuya ilişkin bilgi verilmedi.

Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında, Paralel Devlet Yapılanması'nın "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında "darbeye teşebbüs etmek" ile "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek" suçlarından yakalama ve gözaltı kararı çıkarılmış, 18 Eylül'de İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderilmişti. Dumanlı'nın yaklaşık iki aydır adreslerinde bulunamadığı, bu nedenle gözaltı işleminin yapılamadığı öğrenilmişti.

 

Kaynak: AA

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image