Arama

ENFIA faturaları festivallerden sonra gelecek

5 yıl önce

Mülk sahipleri, Ağustos ayında kurtarma programının sona ermesi için yapılan kutlamalardan ve büyük olasılıkla Eylül ayında yapılacak olan Selanik Uluslararası Fuarından sonra bu yıl Tek Mülkiyet Vergisi (ENFIA) aidatlarını öğrenecekler.

ENFIA faturaları festivallerden sonra gelecek
ad image
ad image

 

Hükümetin amacı, ENFIA ödeme fişlerini vermeyi planladığı iyi niyetli olaylardan önce çıkarmaktan kaçınmak, ancak Eylül ayı sonuna kadar verginin ilk dilimine sahip olmak.

Yunanistan'da 6.4 milyon mülk sahibinin her biri için emlak vergisinin hesaplanması, gelir vergisi beyannameleri işlendikten hemen sonra başlayacak; Tutarlar Ağustos ayı ortasında teyit edilecek, ancak vergi mükellefleri Eylül ayı ortasına kadar bilgilendirilmeyecek. Beş aylık dilimlerin ilki 28 Eylül’e kadar ödenecek.

Bu yılın ENFIA yükü, 1 milyona yakın ürün sahibi için daha ağır olacak. Bu durumda, aidatlarının Eylül ortasına kadar arttığını öğrenmeyecek, ilk taksit ödenmeden birkaç gün önce, ikinci dilim gelir vergisi ile birlikte, Ayrıca 28 Eylül itibariyle.

Yeni “nesnel değerler” (vergi amaçları için kullanılan emlak fiyatları), orta büyüklükteki ve büyük mülk sahipleri için önemli bir ENFIA zammına yol açacaktır - tipik olarak 250.000 Euro'yu aşan varlıklar.

Yeni nesnel değerlerin incelenmesi, bölgedeki oranların metrekare başına 1,100 ila 2,500 avro arasında değiştiği Atina'nın birçok banliyösünde nesnel değerlerin 300 ila 600 avro / metrekare arttığını göstermektedir. Bu artışlar yılda 1,500 Euro'ya kadar emlak vergisi artışlarına yol açıyor.

Bu sahiplerin çoğunluğu ENFIA aidatlarının geçen yılkiyle aynı kalmasına rağmen, atlamak üzere olan ek emlak vergisidir ve hükümet bir kez daha yükü tutmak için yükü büyük veya pahalı mülk sahiplerine kaydırmaktadır. düşük vergi seviyesindeki düşük oranlı mahallelerdeki varlıklar.

Gayrimenkul uzmanları, hükümet tarafından piyasa gerçekliği ile temasta olmayan cerrahi müdahalelerle yaratılan sahte objektif değerlerden bahsetti ve böylece ENFIA ve Ek Mülkiyet Vergisinden 2,65 milyar euroluk bir tahsilat elde edebildi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image