Arama

Ericsson İsveç’teki 20 bin metrekarelik Küresel ICT Merkezi’ni açtı

8 yıl önce


Ericsson İsveç’teki 20 bin metrekarelik Küresel ICT Merkezi’ni açtı
ad image
ad image

Ericsson’un İsveç’te ve tüm dünyadaki AR-GE yatırım taahhüdünü destekleyen, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir özelliklere sahip ICT Merkezi İsveç’in Rosersberg şehrinde açıldı. Merkez aynı zamanda Ericsson’un devam eden ICT dönüşüm yolculuğu için önemli bir adım niteliğini taşıyor.

20 bin m2 büyüklüğündeki Rosersberg tesisi, Ericsson’un Linköping’te 2014 yılında açtığı ICT Merkezinden sonra, hizmete soktuğu ilk ICT Merkezi olma özelliğini taşıyor. İsveç’te bulunan iki merkezin yanı sıra Ericsson, 2016’nın ikinci çeyreğinde Kanada’nın Montreal şehrinde de bir ICT Merkezi açmayı planlıyor.

1454672712_1454667304726131.jpg

Açılan bu yeni tesis, Ericsson’un yeni çözümlerini, gerçeğe en yakın mobil operatör ağları üzerinde test etmesine olanak tanıyor.  Yakın bir gelecekte Ericsson’un müşterileri de 2016’da detayları açıklanacak on adet ‘Business Near Centers’ vasıtasıyla birlikte çalışabilirlik testleri, denemeler, erken erişim ve yeniliklere ulaşmak için ICT Merkezlerine uzaktan bağlanabilecekler. Ericsson’un Küresel ICT Merkezleri, bulut çözümlerinden beslenecek ve Ericsson’un ürün portfolyosunun önemli bir kısmına ev sahipliği yapacak. Bu olağanüstü rasyonelleştirme ve sanallaştırma çabaları sonucu, dünya çapında 50’den fazla test merkezi olan Ericsson, inovasyon üretim süreçlerini kısaltmayı, maliyetleri azaltırken küresel işbirliğini de artırmayı hedefliyor.

Küresel ICT Merkezleri, Ericsson’un aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşması anlamında da çok nemli bir adım niteliğini taşıyor. Tesislerin özel dizaynı, modüler ve ölçeklenebilir yapısı ile enerji ve alanların etkin kullanımını mümkün kılıyor. Ericsson, Kanada’daki Montreal tesisini de açtıktan sonra, 2012 test laboratuarlarındaki tüketimine oranla %40 daha az enerji harcayacağını öngörüyor.

Ericsson Cloud ve IP Bölümü Başkanı Anders Lindblad, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: İkinci Küresel ICT Merkezi’ni açmamızla birlikte, Ericsson olarak Bağlantılı Toplum (Networked Society) anlayışımıza biraz daha yaklaşıyoruz. Bulut teknolojisinin üzerine kurulan bu merkezdeki AR-GE çalışmalarımızı ilerlettikçe, insanlar, işletmeler ve toplumlar için fayda sağlayacak yeniliklere ulaşacağız. Kurumumuzun ICT dönüşüm yolculuğu hızlanıyor ve ICT Merkezlerimiz bu amaçla 7/24 küresel yeteneklerimizi maksimize etmek için işbirliğine açık durumda. Aynı zamanda, veri trafiğindeki patlama ile birlikte, Ericsson’un teknoloji ve hizmet liderliğini müşterilerimize her zamankinden daha hızlı götürebileceğiz.”

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image