Arama

Furkan Akçadağ Kimdir?

1 yıl önce

ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden üstün başarı ile mezun olan Furkan Akçadağ, Türkçe’ye ek olarak İngilizce, Almanca ve Arapça dillerine de hakimdir.

Furkan Akçadağ Kimdir?
ad image
ad image

 

Slither.io oyunu, dokunmatik ekran veya fare ile oynanabilir. Oyun yukarıdan aşağıya bir bakış açısıyla oynanır. Farklı renk ve desenlerle özelleştirilebilen minik bir yılan gibi oynuyorsunuz. Klasik Nokia oyunu Snake gibi, Slither.io karakteriniz de hareket etmeyi asla durduramaz ve farenizi/parmağınızı hareket ettirdiğiniz her yerde takip eder. Her yere dağılmış küçük çok renkli küreler oyunda mevcuttur. Bir kürenin üzerinde her hareket ettiğinizde, onu tüketecek ve uzunluğunu artıracaksınız.

Oyunda 50 tane daha yılan var, yani eğer başka bir yılanla karşılaşırsanız, siz veya onun büyüklüğü ne olursa olsun, hemen ölecek ve oyundan çıkacaksınız. Ancak, ne zaman başka bir yılan, siz de dahil olmak üzere herhangi bir yılanla kafa kafaya çarpışsa, anında ölürler ve yedikleri tüm küreleri geride bırakırlar.

Strateji, kürelerini tüketmek ve mümkün olduğunca çabuk büyümek için diğer yılanları birbirine çarpmaya zorlamak için şeklinizi ve bedeninizi kullanmaktır. Ne kadar büyüksen, diğer oyuncuları öldürmek o kadar kolay olur. Popüler bir strateji, diğer küçük yılanları çevrelemeyi ve etraflarında dönmeyi, sonunda size rastlayana ve kürelerini tüketene kadar dairenizi daha da sıkı hale getirmeyi içerir.

Slither.io Oyun Farkı Nedir?

Snake'in aksine, diğer yılanları değil, kendinizi geçebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesinde, oyununuzdaki en iyi 10 oyuncunun uzunluğunu takip eden bir lider panosu var. Sol altta, karşılaştırmak için kendi bedeninizi görebilirsiniz.

Bu gerçekten bir tür proto-battle royale, bir ölümün sizi oyundan kalıcı olarak çıkaracağını bilerek, hepsinden daha uzun yaşamaya çalışırken sizi diğer 50 oyuncuya karşı yarıştırıyor. Bugün bile, piyasaya sürülmesinden üç yıldan fazla bir süre sonra, oyunu herhangi bir platformda oynayabilir ve yine de hemen tam bir gruba dahil olabilirsiniz. Bu oyunun nasıl oynandığını öğrendiğiniz zaman slither.io oyununda kolayca birinci olabilirsiniz.

slither.io

Slither.io Nasıl Oynanır?

Slither.io'nun oynanışı basittir. Nerede oynayacağımızla başlayalım:

  • Bir web tarayıcısı kullanma (bilgisayarlar için en iyisi): Slither.io
  • Android telefonunuzda veya tabletinizde: Android için Slither.io (Ücretsiz)
  • iPhone veya iPad'de: iOS için Slither.io (Ücretsiz)

Bir bilgisayarda oynarken, fareyi veya izleme dörtgenini kullanmanız gerekir. Yılan, imlecinizi tuttuğunuz her yerde sizi takip edecektir. Bir süre daha hızlı gitmenizi sağlayan güçlendiriciyi devreye sokmak için farenin sol düğmesini tıklayın ve basılı tutun.

Bir telefonda veya tablette üç kontrol seçeneği vardır:

  • Ok Modu: Ok bir imleç gibi davranır ve parmağınızın onu yılanın gitmesini istediğiniz yere yönlendirmesi gerekir.
  • Klasik Mod: Ekranda herhangi bir yere dokunun, yılan o yöne gidecektir.
  • Joystick Modu: Fare benzeri harekete en yakın olan, köşedeki bir joypad'i baş parmağınızla kontrol edin.

Slither.io Stratejileri

Tüm Artıkları Yiyin

Büyüyen bir solucan yemek gerekir. Slither.io'da bu şekilde büyürsünüz. Oyun alanında kayarak ilerlerken, parlayan herhangi bir noktanın üzerinden geçin. Etrafta yatan hareketli flotsamların çoğu, yakın zamanda yok edilmiş bir solucanın sonucudur.

Daha büyük bir solucan öldüğünde, biraz beslenme çılgınlığı yaratır. Artıkları yemekten önemli ölçüde büyüyebilirsin, ancak tehlike bölgesinde olmak seni öldürebilir. Avluda gezinme konusunda daha deneyimli olana kadar, köpekbalıkları dağılana kadar kenar mahallelerde beklemenizi tavsiye ederiz. Artıklardan iyi bir yemek yapabilirsiniz.

Kötü Solucanlara Dikkat Edin

Slither.io oyununda, tıpkı düşmanınızın zamansız ölümüne neden olmak için kesmek istediğiniz gibi aynısını size yapmak istiyorlar. Ne kadar küçüklerse, sizi zamanından önce kesmekte o kadar iyidirler. Hedef olmak üzereyken anlarsın. Yakındaki bir solucan, iyileşmelerinizde aniden ısınacak ve muhtemelen size yetişmek için hızlanacaktır.

Takipçiyi geride bırakabileceğinizden emin değilseniz, sadece kaçmak isteyebilirsiniz.

Karşı koymaya hazırsanız, saldırganınız yaklaşırken kendinize dönmeyi deneyin. Kendinizle karşılaşırsanız ölmezsiniz, böylece kendi bedeninizden bir daire oluşturabilirsiniz. Kafanız dışarıdan gelen saldırılara karşı korunur ve eğer birisi güvenlik çemberinize sızmaya çalışırsa, savaşı kazanma olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Slither.io İpuçları ve Püf Noktaları

Geride kalan destek parkurlarını yiyebilirsiniz. Bir solucan güçlendiğinde, arkasında yenilebilir noktalar şeklinde bir parça bırakır. Dev bir solucanı yok edemeyebilirsin, ama onun destek kakalarını yiyerek onu takip edebilirsin.

Ne kadar büyürsen, o kadar çok hedef olursun. Bir sonraki hamlenizin ne olduğundan emin değilseniz, dış kenarlara doğru gidin ve düşüncelerinizi toplayıp bir eylem planı oluştururken tüm hareketin olduğu yerden uzak durun.

Süper boyuta ulaştığında, daha küçük solucanları çemberinin içine hapsedebilirsin. Bir ağa balık tutmak gibi, yolunuza devam edin. Şüphelenmeyen solucan bunu zamanında fark etmezse, koruma halkanızdan çıkamaz.

Daha fazla io oyununa erişebilmek için https://www.io-oyunlar.com/ adresini ziyaret edebilir ve daha fazla oyunu ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image