Arama

Gençlere ışık tutan Yürekli Kadınlar!

4 yıl önce

Geçmişe ve geleceğe ışık tutan, tüm yaşamı kucaklayan, direnen ve küllerinden yeniden doğan yürekli kadınlar gençlere örnek oldu. Beykoz Üniversitesi, Türkiye’nin yürekli kadınlarını seçti.

Gençlere ışık tutan Yürekli Kadınlar!
ad image
ad image

ISO 9001 aynı zamanda ISO 13485 (tıbbi cihazlar), TS 16949 (otomotiv), AS / EN 9100 (havacılık mühendisliği) ve yaygın olarak kullanılan OHSAS 18001 ve ISO 14001 kontrol sistemi standartlarının endüstri standartlarının temelidir.

Kuruluşunuz İçin ISO 9001 Neden Önemlidir?

ISO 9001 kalite yönetim sistemi, 180 ülkede bir milyondan fazla kuruluşu sertifikalandıran, dünyadaki en ünlü kalite yönetim sistemi standardıdır. ISO 9001 aynı zamanda ISO 13485 (tıbbi cihazlar), TS 16949 (otomotiv), AS / EN 9100 (havacılık mühendisliği) ve yaygın olarak kullanılan OHSAS 18001 ve ISO 14001 kontrol sistemi standartlarının endüstri standartlarının temelidir.

ISO 9001 sertifikalı, kuruluşunuzun müşteri ihtiyaçlarını karşılama ve beklentileri aşma yeteneğini gösterir. ISO 9001 sertifikasına hak kazanmış bir işletme, hataları ve kayıpları en aza indirerek ve verimliliği artırarak kurumsal verimlilik ve ürün kalitesinde önemli bir gelişme anlamına gelir.

ISO 9001’in Avantajları 

ISO 9001 BELGESİ

ISO 9001 sertifikasının kullanımı ISO 9001 sertifikası birçok müşteri tarafından istenmektedir. Bu belge tek başına kuruluşunuza pazar avantajı sağlayacaktır. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, bu avantaj kısa vadelidir. ISO9001'in piyasa avantajına ek olarak, kuruluşunuza sürekli bir iyileştirme mekanizması ve disiplin kazandırır. Ancak, bir belgeyi almak, mükemmelliğe ulaştığınız anlamına gelmez. ISO 9001 sertifikasına sahip bir organizasyonda, her problem iyileştirme için bir fırsat olarak görülmektedir. Sorunun artık tekrarlanmadığından emin olmak daha önemlidir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi 

Uluslararası akreditasyon kurallarına uygun olarak, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi 3 yıllığına verilir. ISO sertifikasının geçerliliğinin başlangıcı, ISO sertifikasyon kuruluşunun sertifikasyon denetimi sonucu sertifikanın veriliş tarihinden itibaren başlar.

Sertifika denetimi sonucunda 3 yıllığına verilen ISO 9001 sertifikası yılda en az bir kez kontrol edilmelidir. Denetim ücretlerinin ISO 9001 sertifikasyon denetiminde ödenmesi gibi, bu yıllık denetimlerde de ISO 9001 denetim ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu miktar ödenmezse, belgelendirme kuruluşu önce ISO 9001 sertifikanızı askıya alır, sonra iptal eder ve ilgili akreditasyon kurumunu bilgilendirir.

ms belgelendirme

LİNK: https://msbelgelendirme.com/

ISO Sertifikasının Geçerlilik Süreci

İlk yılda bir sertifikasyon denetimi yapılır ve bir sertifika verilir. Bu tarihi Mayıs 2014 olarak kabul edersek, ilk gözetim denetimi Mayıs 2015'te yapılmalı ve denetim gelecek yıl tekrarlanmalı ve bu süre tamamlanacaktır. Hiçbir onaylanmış sertifikalandırma kuruluşu size bir veya dört yıllık ISO sertifikası veremez.

Bu sebeple, bir işletmede ne kadar fazla prosedür olursa, daha fazla prosedür (prosedürün adı ve artık açıklanmayan prosedürlerin adı olmasına rağmen) belgeler ve kayıtlar mevcut olmalıdır. Kuruluşun açıkça tanımlanmış bir süreci olmasa bile, oluşturulması gerekir.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image