Arama

Google, Drone Yardımıyla 5G İnternet Testleri Yapabilir

8 yıl önce


Google, Drone Yardımıyla 5G İnternet Testleri Yapabilir
ad image
ad image

Google'ın Project Loon ile bütün dünyayı internet sunma projesi uzun zamandır biliniyor. Bu proje ile özellikle internet bağlantısı olmayan yerlere de erişim sunmayı hedefleyen Google'ın projeyi daha geliştirip drone'lar ile 5G teknolojisini kullanacağı iddia ediliyor.

1454163613_google-drone-5g.jpg

 İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> Şeffaf güneş ışığı panelleri tasarlandı

Google'ın SkyBender adı verdiği yeni projesi ile drone kullanımı sayesinde 5G internet bağlantısını sunacağı söyleniyor. Şu anda New Mexico'da Spaceport America denilen bir bölgede 15 km kare alanı kiralayarak bu projenin testlerini gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Testlerin amacı prototip olan alıcıların ve mikro dalga radyo frekanslarını taşıyan droneların uyumunu arttırabilmek.

Washington Üniversitesi'nde bulunan Elektrik Mühendesliği Profesörü Jacques Rudell, mikro dalganın şu anda telefonlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan spektrumlardan bağımsız olduğu için ciddi bir avantaj sağlayacını belirtti. Bu teknolojinin dezavantajı ise standart telefon sinyallerinden daha düşük bir kapsama alanı olması. 

FCC tarafından da Temmuz ayına kadar test için gerekli izinleri alan Google'ın bu proje ile özellikle iletişimin 1. öncelikli gerektiği alanlarda hava desteği ile internet erişimi sunmak istemesi olarak açıklandı. 

Geleceğin Teknolojisi Hologram1454164107_gelecegin-teknolojisi-hologram0.jpg
 
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image