Arama

Haber alma özgürlüğü nedir?

2 yıl önce


Haber alma özgürlüğü nedir?
ad image
ad image

 

Haber alma özgürlüğü genel anlamda bir ülkede yaşayan insanların haklarından özgürlüklerinden yaşanan olaylardan gündeme dair gelişmelerden haberdar olması anlamına gelmektedir. Haber alma özgürlüğü anayasal bir haktır ve kanun maddeleri tarafından korunmaktadır. Haber alma özgürlüğünün yazılı ve görsel medya yayın organları ve gazeteciler en önemli temsilcileri arasında yer almaktadır.

Haber alma özgürlüğü kapsamında eskiden yazılı ve görsel medyaya son derece büyük önem veriliyor iken günümüzde özellikle de internet platformlarının etkin olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte internet haberciliği etkin bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır. Ülkemizde internet haberciliği alanında faaliyet yürüten ve bu anlamda son derece verimli işlere imza atan medya haber baştan son dakika haberleri ve gündeme ilişkin detaylar olmak üzere vatandaşların haber alma özgürlüğü kapsamında objektif doğru ve hızlı habere ulaşması için faaliyet yürütmektedir.

Objektif hızlı ve doğru haber Medya Haber'de

Medya Haber vatandaşların tarafsız doğru objektif ve hızlı bir biçimde habere ulaşmaları için faaliyet yürüten bir platformdur. Platform son derece çeşitlilik göstermektedir ve ekonomiye magazin spor ve kültür sanat alanında da birçok haberi bulabilmek mümkündür. Medya haber faaliyet alanı kapsamında gazetecilik etik ve ahlaki ilkelerine bağlı bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Bu anlamda doğru ve güvenilir habere ulaşmak için her gün yüzlerce kişi tarafından tercih edilmektedir.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image