Arama

HGS bakiye sorgulama ve ceza ödeme

8 yıl önce


HGS bakiye sorgulama ve ceza ödeme
ad image
ad image

Sürücüleri yol durumları, geçiş ücretleri zamları kadar ilgilendiren bir başka konu da Hızlı Geçiş Sistemleri ( HGS) oluyor. 2012 yılında uygulanmaya başlanan bu sistem ile önceden yaşanan köprü geçişindeki ücret ödeme sıraları artık tarih oldu. Teknolojiyle birlikte artık trafik de yaşanan sorunlara çeşitli yenilikler gelmeye devam ediyor. Karayollarının çalışmaları doğrultusunda arabaların ön camına yerleştirilen otomatik ödeme yapan çipler ile köprü trafiğine kısmen de olsa çözüm bulunmuştu. Bu teknolojik yenilikler beraberinde başka yapılması gerekenleri de getirdi. Sürücülerin sık sık kontrolünü yapması gereken HGS bakiye sorgulama işlemleri de bunlardan biri oldu. Kolayca yapılan ve kullanışlı olan bu işlemden sonra HGS ceza ödeme nereye yapılır sorusu da gündeme geldi. HGS detayları Ajans Haber.com'da.

HGS BAKİYE SORGULAMA VE CEZA ÖDEME İŞLEMLERİ

Köprü ve otoyol geçişleri sırasında özellikle yoğun saalerde büyük kolaylık sağlayan HGS bilindiği gibi direkt geçiş sağlıyor. Akbil gibi doldurulan bu çip bittiği takdirde borç olarak kesilmeye devem ediyor. Borç ödeme kaygısına düşmek istemeyen araç sahipleri sık sık bilgilerini kontrol ediyor. HGS bakiye sorgulama işlemi de bu yüzden büyük önem taşıyor. Dijital dünyanın hayatımızın her alanında artık iyice yer alması ile birlikte bakiye yükleme de HGS ceza ödeme işlemleri de kısa sürede yapılıyor. HGS bakiye sorgulama için aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra sağ üst kısımdaki 'müşteri hizmetleri giriş' sayfasına tıklayın daha sonra eğer önceden giriş yaptıysanız şifrenizi ve kimlik numaranızı ve ekrana gelecek olan güvenlik kodunu girdikten sonra girişe tıklayın. Açılan sayfada sorgulamanızı yapabilecek ve bakiyenizde ne kadar kaldığını görebileceksiniz. Ayrıca araç sürücüleri  müşteri hizmetleri sayfası üzerinden üyelik almadan ve şifresiz olarak araç plaka numarası girerek de geçiş ihlali sorgulama yapabiliyor. Trafik cezası ödeme işlemleri için ise Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sağladığı elektronik hizmetlerle HGS'de olduğu gibi rahatlıkla görülebiliyor. HGS ceza ödeme işlemleri ile birlikte kural ihlali yapanlar belirleniyor ve işlem yapılıyor. Cezalarda artık e-mail yolu ile gönderilebiliyor. Bu sayede eğer trafik cezanız varsa görebilir ayrıntılı dökümlerini alabiliyorsunuz. Böylece var olan cezalarınızdan kısa zamanda haberiniz oluyor bu araç sahiplerine faiz işlemine girmemesi açısından da rahatlık sağlıyor. Öğrenmenin ve ödemenin ise iki yolu var biricisi gelir dairesinin sitesine girerek  "motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme" butonuna tıkladıktan sonra aracınızın plakası, özel plakası, kimlik numaranız ya da vergi numaranız, en sonuncu olarak da tescil tarihinizi girip ödeme yapılıyor. İkinci yöntem ise Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sayfasına girdiğinizde "trafik cezası ve otopark" butonuna tıklayarak kimlik numarası, isim-soyisim ve doğum tarihinizi girdikten sonra ödeme yapılabiliyor.

HGS BAKİYE SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!
 

HGS CEZA ÖDEME İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYIN!

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image