Arama

Hüseyin Koçarslan'ın ikinci kitabı "Kurşunun Soğuk Yüzü" kitapçılarda sizleri bekliyor

2 yıl önce

Gaziantepli araştırmacı yazar olan Hüseyin Koçarslan'ın beklenen ikinci kitabı "Kurşunun Soğuk Yüzü" tüm kitapçılarda yerini aldı.

Hüseyin Koçarslan'ın ikinci kitabı "Kurşunun Soğuk Yüzü" kitapçılarda sizleri bekliyor
ad image
ad image

 

Hüseyin KOÇARSLAN’ın hayat okulunda almış olduğu derslerin, hayal dünyasında yoğrularak yazılan bu kitabın içerisinde kendinizden çok şey bulacaksınız belki de.

Kitabı okurken duygularınız sürekli ağır basacak. Bazen duyduklarınızda tatlı bir tebessüm bazen de gözlerinize bir damla yaş... Kimi zaman yaşamın güzelliğini, dostluğunu, insan sevgisini ve yardımlaşmayı anlatan kitapta kimi zaman da kötü kötülerin yaptığı fenalıkları, hainlikleri ve maalesef acı sonları okuyacaksınız.

Yazar genellikle hayal ettiği, kurguladığı hikâyesini ana karakterleri etrafında şekillendirip ona bir isim (lakap) takarak anlatmaya başlar. Bunu yaparak hikâyeyi temsil edecek bu karakterlerin özelliklerini, aslında hikâyeyi okumadan kestirebilmenize olanak verir. Sonra onun bu özelliklerini en doğru şekilde ortaya çıkarabilmek için, yani o hikâyeyi kurgulaya bilmek için karaktere şekil verir ve olaylar gelişir. İşte bu noktada olayların içine sizi teker; Çünkü sizden bir parça vardır oralarda…

Aslına bakarsanız tüm bunları okurken bir şeyi daha fazla hissedersiniz: Samimiyet. Yazar, hayali olarak kurgulayıp, anlatmış olduğu tüm hikâyelerine kendi samimiyetini fazlasıyla katmış. Olayları anlatırken temiz ve saf duygularla, hayata dair kırgınlıklarını, insana ve olaylara bakışını, insanın yaratılışındaki o mucizevi güzelliği kendince bir üslupla dile getirmiş.

Yazar, Anadolu'nun bağrında yetişmiş bir köylü çocuğu... Hayatın ona acı bir şekilde attığı tokat onda çok şeyi değiştirmiş; ama hiç İsyan etmemiş. Yaşadıkları ve almış olduğu dersler onda haksızlığa karşı cesaretle davranma olgusunu geliştirmiş ve kendisine insan sevgisini, iyiliği emredip kötülükten men etme düsturunu hayat felsefesi edinmiştir. İlk kitabında yaşamış olduğu başarılı çıkış, yazarın bu noktalara engeli ile değil yüreği ile geldiğinin en güzel göstergesidir.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

1 yıl önce
ad image
ad image