Arama

İdil ve Nusaybin'de sıcak saatler! Çatışmalar sürüyor

7 yıl önce


İdil ve Nusaybin'de sıcak saatler! Çatışmalar sürüyor
ad image
ad image

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, PKK'nın kazdığı hendekleri kapatmak için sabahın erken saatlerinde zırhlı araç ve kepçelere mahalleye giren güvenlik güçlerine teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Polisin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İdil İlçesi Yeni Mahalle'de, PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından kazılan hendek, kurulan barikatları kaldırmak isteyen güvenlik güvenlik güçleri, bugün saat 05.00 sıralarında, mahalleye operasyon düzenledi. Çok sayıda zırhlı araç ve kepçelerle mahalleyere giren güvenlik güçlerine, PKK'lı teröristler otomatik silahlarla ateş açtı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

BİR GRUP ARAYA GİRDİ

Çatışmanın duyulması üzerine toplanan bir grup, Yeni Mahalle'ye girerek, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristlerin arasına girerek güvenlik güçlerini engellemeye çalıştı. Polisin yaptığı anonslara rağmen toplanan grup dağılmamakta ısrar edince, polis zırhlı araçlarından havaya uyarı ateşi açıldı. Ancak toplanan grupta bulunanlar yine dağılmadı. Saat 08.30 sıralarına kadar devam eden gerginlikten sonra polis zırhlı araçları, konvoy eşliğinde siren çalarak mahalleden ayrıldı.

ÖĞRENCİLER OKULA GİTMEDİ

Bu arada çatışma ve silah sesleri nedeniyle yüzlerce öğrenci okula gitmedi. Okula giden bir çok öğrenci ve öğretmenler de çatışma ortamının yolaçtığı gerginlik nedeniyle evlerine döndü.

NUSAYBİN'DE PATLAMA SESLERİ

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde polisin başlattığı operasyonlar devam ederken, sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor.

Cuma günü saat 21.00'de sokağa çıkma yasağının uygulanmaya başlandığı Nusaybin'de güvenlik güçlerinin hendek kapatma ve barikatları kaldırmak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Operasyonların yapıldığı mahallelerde zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuluyor.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Bu sabah erken saatlerinde Yenişehir ile Dicle Mahallesi'ndeki hendeklerin kapatılması amacıyla operasyon başlatıldı. 'Akrep', 'Toma' ve zırhlı kepçe ile zırhlı ve paletli dozer tipi iş makineleriyla mahallelere giren güvenlik güçleri, PKK'lı teröristlerin sokaklarda açtığı hendekleri kapatarak, barikatları kaldırmaya başladı. Güvenlik güçlerinin mahalleye girmesinden sonra da yoğun olarak silah ve patlama sesleri duyuldu.

Bu arada dün akşam saatlerinde, nereden geldiği bilinmeyen bir kurşunun sırtına isabet etmesi sonucu yaralanan bir kişi, olay yerine gelen ambulansla, Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin'de elektrikler sık sık kesilirken, GSM ve internet erişimi de yapılamıyor. İlçede sadece Türk Telekom'a ait hatlardan belli aralıklarla görüşmeler yapılabiliyor.

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image