Arama

İşte internette gizlenenlerin trafik akışı

8 yıl önce


İşte internette gizlenenlerin trafik akışı
ad image
ad image

Tor Project internet üzerinde yer alan en önemli kuruluşlardan biridir.  Tor Project Google veya Facebook gibi popüler bir isime sahip değil ancak, şüphesiz eşit derecede önemlidir. Tor Project güvenli bir şekilde internette gezinmenize olanak sağlar.

Tor, internet üzerindeki kişisel bilgilerinizi gizleyebilmenizi ve anonim olmanızı sağlayan meşhur bir güvenlik aracıdır.  TOR, The Onion Router'ın kısaltmasından meydana gelir. Gizlilik ve güvenliği ön planda tutarak kişi ve grupların online işlem ve gezinti yapmalarına olanak sağlayan ve sanal tüneller sayesinde bağlantıların maskelenmesi mantığıyla çalışan büyük bir ağ olan TOR, aslen Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri araştırma Laboratuvarında geliştirildi.

1453202548_sample.png

Bu sistem online uyuşturucu ticareti veya diğer kötü faaliyetleri kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Ama aynı zamanda insanların herkesten güvenli ve gizli bir şekilde çevrimiçi iletişim kurabilmesi için bir ganimet olduğunu da söyleyebiliriz.

Bir veri görselleştirme şirketi olan Uncharted, 2002 yılında başlatılan ve ABD askeri teknolojisine dayalı geliştirilen bu sistemin, ağ üzerinde bulunan trafiğine dair bir harita çıkardı. Slayt şeklinde hareket eden haritada ağın nasıl büyümüş olduğunu ve trafik akışının nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

Buraya tıklayarak haritayı inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image