Arama

Kadınlardan üniversite öğrencisinin öldürülmesi protestosu

2 yıl önce

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nun vahşice öldürülmesinin ardından 3 Ağustos'ta bir grup kadın protesto düzenledi.

Kadınlardan üniversite öğrencisinin öldürülmesi protestosu
ad image
ad image

 

Antalya'nın güneyinde 48 yaşındaki işadamı Mustafa Murat Ayhan tarafından tecavüze uğrayarak boğularak öldürülen Haytaoğlu'nun bedeni beş parçaya bölündü .

Kadın haklarını savunan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri'nden kadınlar, Kadıköy'deki bir merkez salonda toplanan büyük pankartla “Susmayacağız” dedi.

“Bir kadın öldürüldükten sonra harekete geçmenin anlamı yok. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun genel sekreteri Fidan Ataselim, protestoda, "Kadınlar hayattayken, kaybolduğunda ya da şiddete maruz kaldığında adım atılmalı" dedi.

Mahkemede cinayeti işlediğini itiraf eden Ayhan, "Cesetini parçaladım ve ceset parçalarını ormanlık alana gömdüm ve kafasını uçurumdan aşağı attım" dedi.

Polis memurları, aramaların ikinci gününde kadının kafasını bulamadı.

Haytaoğlu için 4 Ağustos'ta memleketi Akdeniz'in Osmaniye ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image