Arama

Karakolda dayağın görüntüsü ortaya çıktı

7 yıl önce


Karakolda dayağın görüntüsü ortaya çıktı
ad image
ad image

Geçen yılın haziran ayında, Gezi eylemlerinin yıldönümü protestolarına katıldıkları için gözaltına alınan 63 kişi için, İzmir 40. Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 'kolluk gücüne mukavemet, gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet, mala zarar verme' suçlamalarıyla dava açıldı. Dava dosyasına polisin gönderdiği kamera kayıtlarında ise, gözaltılardan sonra Kantar Polis Karakolu'nda yaşanan dayağın görüntüleri çıktı.

 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

 

Karakolun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre, resmi giyimli ve sivil polislerin, gözaltına aldıkları kişileri, elleri arkadan plastik kelepçeli olarak yüzükoyun yere yatırıp balık istifi dizdikleri, bu sırada da tekme attıkları, copla vurdukları, bazılarını da kafasından tutup, betona vurdukları yer aldı. Bu sırada, polislerin güvenlik kamerasınca kayıt edilmelerine ise aldırış etmedikleri gözlendi.

'POLİS KENDİSİNİ İHBAR ETTİ'

Davayı takip eden Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlardan Dinçer Çalım, görüntüleri polisin delil olarak dava dosyasına koyduğunu söyledi. Dinçer Çalım, "Biz karakolda işkence olduğunu o zaman da söylemiştik ama bir işlem yapılmadı. Şimdi ortaya çıkan bu görüntülerle, polis kendisini ihbar etmiş oldu. Artık bu görüntülerden sonra polise mukavemet suçlaması kalmamıştır. Burada işkence vardır" dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image