Arama

Kolide Ne Var? kampanyası nedir? Kolide Ne Var? kampanyasında kaç para bağış toplandı?

5 yıl önce

Esra Erol'un destek verdiği Kolide Ne Var kampanyasına kısa sürede çığ gibi destek geldi. Peki Kolide Ne Var? kampanyası nedir? Kolide Ne Var? kampanyasında kaç para bağış toplandı? sorularının yanıtları haberimizde.

Kolide Ne Var? kampanyası nedir? Kolide Ne Var? kampanyasında kaç para bağış toplandı?
ad image
ad image

 

Esra Erol'un destekleriyle başlayan "Kolide Ne Var" isimli kampanya kısa zaman içerisinde çığ gibi destek almayı başardı. Peki Kolide Ne Var? kampanyası nedir? Kolide Ne Var? kampanyasında kaç para bağış toplandı? sorularının cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Kolide Ne Var? kampanyası nedir?

Ülkemizin her köşesinde bulunan köy okullarında eğitim alan çocuklarımızın eğitimlerini desteklemek amacıyla ‘Kolide Ne Var?’ isimli kampanya sayesinde 1500 köy okuluna, ortalama 300 bin öğrenciye ve 1 milyon 500 bin adet ürün gönderilmesi amaçlanmaktadır. Yalnızca ülkemizde değil dünyanın dört bir tarafında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, 150. kuruluş yıldönümü çerçevesinde ünlü program sunucusu "Esra Erol" ortaklığı ve Milli Eğitim Bakanlığının da desteğiyle ‘Kolide Ne Var?’ isminde Sosyal sorumluluk projesini başlattı.

Kolide Ne Var? kampanyasında kaç para bağış toplandı?

Kolide sevgi var, kardeşlik var, paylaşmak var, umut var, gelecek var, güzel yarınlar var” sloganı kullanılarak başlatılan sosyal sorumluluk projesi, bugün canlı yayında başladı. Proje, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programına katılımıyla start aldı. Proje başlangıcının gerçekleştiği Esra Erol’da programını takip eden milyonlarca kişi kampanyaya destek verdi. Projeye bireysel olarak destek olmak amacıyla 50.000 kişi 500.000 TL bağışta bulunarak Türk televizyon tarihinde bir ilke imza atmış oldu. 

Kolide Ne Var? kampanyası ne zaman sona erecek?

Canlı yayında SMS sonuçlarını değerlendirme altına alan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “150 senelik köklü bir kuruluş olan Türk Kızılay tarihinde, bu kadar kısa süre içerisinde rekor bağış” diyerek şaşkınlığını saklayamadı. Kampanya sponsor firmaların desteğiyle hazırlanan kolilerde öğrenciler için 3 parçadan oluşan mont, bot, kazak, pantolon ile diş fırçası ve diş macunu yer alırken; anne ve baba için de 1’er parça hediye giysi bulunuyor. Hediye kolileri, öğrenciler adına okullara ulaştırılarak okul yönetimlerine teslim edilecek. Sponsorların ve bağışçıların desteği ve okulların ihtiyaç talebi doğrultusunda hedeflenen 1500 okula Haziran 2019’a kadar devam edecek.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image