Arama

Komiser göç konusunda AB'nin dayanışma çağrısında bulundu

5 yıl önce

Batı Akdeniz'deki göçmenlerin gelişi Avrupa'daki kaygıları artırırken, AB Komiseri Dimitris Avramopoulos da konuyla ilgili olarak Avrupa Birliği'ne dayanışma çağrısında bulundu ve “salt ulusal çözümlerin izolasyona yol açtığını” söyledi.

Komiser göç konusunda AB'nin dayanışma çağrısında bulundu
ad image
ad image

 

“Herkesi mültecilere katılmaya ikna etmeye çalışıyoruz. Şimdiye kadar, bazıları bunu yapmaya hazır değil. Fakat şimdi dayanışma çok önemlidir, ”Avrupa göç ve içişleri komiseri Almanya'nın Handelsblatt'ına herhangi bir özel ülkeye isim vermeden anlattı. Yunan yetkilisi, düzensiz göçü engellemek için İspanya sınır muhafızlarını desteklemeye yönelik acil AB yardımını duyurmak üzere Madrid'i ziyaret etmeden söz ediyordu.

Avramopoulos, 2015 yılında Almanya, Fransa ve Hollanda'nın mülteci krizinin ardından Avrupa değerlerine kadar yaşadığı için övgüler yağdırmasından sonra “tüm üye devletleri aynı şeyi yapmaya ikna etmeye” çalışacağını söyledi.

“Adil yük paylaşımı çok önemli ve dayanışma AB'nin temel bir değeridir” dedi. “Politika değerlerimizi yansıtmalı, korkularımızı değil” diye ekledi.

Avramopulos, sınır muhafazasını güçlendirmenin - muhtemelen Frontex muhafızlarının AB 'nin dış sınırı boyunca konuşlandırılmasıyla ilgili - umut vaat ettiğini ifade ederek, üye devletlerin mültecilerin dağılımı ve sözde Dublin kurallarının uygulanmasına ilişkin süregelen farklılıklarını çözmeleri yönünde ikna edebiliyorlar.

“AB'de, sadece birkaç üye devletin omuzlarına yük getirmeyen, krize karşı bir sisteme ihtiyacımız var” dedi.

Göçmen karşıtı doğu AB ülkelerindeki bir kazıda Avramopulos, “politikacıların sadece ahlaki sorumluluklarını değil, aynı zamanda tarihsel sorumluluklarını da hatırlamaları gerektiğini” söyledi.

“Geçmişten milliyetçiliğin ve sert sınırların çatışmalar ve hatta savaşlar üretebileceğini biliyoruz. Bugünün popülist anlatıları ortak geleceğimiz üzerinde karanlık bir bulut haline gelebilir. ”

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image