Arama

Korfu tekerlekli sandalye dostu plajlara doğru adım atıyor

5 yıl önce

Güneşin ve denizin kazanan kombinasyonu, her yaş için büyük bir mutluluk ve gençleşme kaynağıdır; Ancak, hareketlilik sorunları olan insanlar için, deniz bir özgürlük duygusu için bir fırsat sunarken, aslında suya girme, çoğu zaman zahmetsizce kendi başına zor bir başarıdır.

Korfu tekerlekli sandalye dostu plajlara doğru adım atıyor
ad image
ad image

 

Neyse ki, bu yaz tekerlekli sandalye kullananlar, erişilebilir plajları içeren birçok hedef seçeneğine sahiptir. Yunan yapımı Seatrac sistemleri, ülke çapında 49 plaja kurulmuş olan güneş enerjisi ile çalışan sabit bir mekanizma kullanır.

“Birkaç gün önce Viotia'daki Saranti plajı bir Seatrac sistemi ile donatıldı ve önümüzdeki hafta Dilez ve Antikyra'da [ayrıca Viotia] iki tane daha ekleyeceğiz. Kıbrıs ve İtalya'da deneyime sahip Seatrac yönetici. 

“Yine de, Lefkada ve kozmopolit Myconos bu sene, diğer destinasyonlar arasında Seatrac haritasına eklendi, şaşırtıcı bir şekilde şaşırtıcı bir şekilde üç kumsala erişilebilir hale geldi.”

Ancak, tekerlekli sandalye kullananlar için en dost ada olan Corfu, herkese gerçekten “açık” olan toplam 21 plajı ile.

İyonya adasına bugüne kadar tek bir Seatrac sistemi kurulmuştu, ancak yerel yetkililer, 2014'ten bu yana Corfu plajlarına denize doğrudan erişim sağlayan yüzer tekerlekli sandalyeler ve rampalar sağlamak için çalışıyorlar.

Bu tesisler, ciddi hareketlilik problemleri olan insanların suya girmelerine ve yüzmelerine ya da sadece oturmak ve ağırlıksızlık duygusunun tadını çıkarmasına izin verir. Corfu'nun refah ve sosyal politikadan sorumlu belediye başkan yardımcısı Andreas Skoupouras, “Kişinin sadece emniyet kemeri tarafından desteklendiği yer olan koltuğa yerleştirilmesi için yardım gerekiyor, ancak denizde yalnız olabilirler” diyor. Corfu Prefecture Özel İhtiyaçları Olan Kişiler Derneği.

Girişimi arkasındaki itici güç olan Skoupouras, “Bu koltukları mümkün olduğunca ada etrafında dağıtmaya çalıştık çünkü plajları gettolara dönüştürmek niyetinde değiliz. 

Hareketlilik engelli tesisler, aynı zamanda güvenlik ve bakım ile ilgilenen kıyı işletmecileri tarafından kurulmaktadır. Aynı zamanda Skoupouras adadaki plajlarda altı tane daha rampa yapmayı planlıyor.

“Geçtiğimiz birkaç yazlık engelli üyesi olan aileler buraya İtalya, Fransa, Hollanda ve Almanya'dan geliyorlar, böylece hiç kimse dışarı çıkmadan eğlenebiliyorlar.” Skoupouras, Korfu'nun ulusal ve küresel düzeyde öncü bir ada olduğuna inanıyor. . “Bütün Brezilya'da bunun gibi 25 tane kurulum var” diye ekliyor.

Corfu, Avrupa ülkelerindeki turistler için daha iyi erişimi teşvik etmeye çalışan, Belçika merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Avrupa Erişilebilir Turizm Ağı tarafından gelecek yıl erişilebilirlik ödülüne aday gösterildi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image