Arama

Lufthansa, 48 saatlik grevde 1.300 uçuş iptal edildi

4 yıl önce

Lufthansa, kabin ekibinin grevini durdurmak için son bir dakikalık yasal teklifi kaybettikten sonra 1300 uçuşu iptal etti.

Lufthansa, 48 saatlik grevde 1.300 uçuş iptal edildi
ad image
ad image

 

Ücret ve koşullar üzerindeki iki günlük eylem, yerel saat gece yarısında başladı. Yaklaşık 180.000 yolcu seyahat kesintileri ile karşı karşıya.

UFO birliği, tüm Lufthansa uçuşlarına Alman havaalanlarından vuracağını söyledi.

Lufthansa'nın Eurowings, Swiss, Austrian Airlines ve Brussels Airlines gibi diğer havayollarının uçuşlarının etkilenmediğini belirtti.

Lufthansa, 48 saatlik periyotta planlanan uçuşlarının yaklaşık beşte birini tutan Perşembe günü 700, Cuma günü ise 600 uçuşu iptal etti.

“Bu muazzam grevin müşterilerimiz üzerindeki etkisini en aza indirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diyen rahatsızlıktan dolayı üzgün olduğunu belirtti.

Bir Frankfurt iş mahkemesi Çarşamba günü Lufthansa'nın havayolunda uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığın parçası olan grevi önleme başvurusunu reddetti.

Lufthansa, Alman havaalanları arasında seyahat eden yolcuların biletlerini online olarak tren biletleri için değiştirebileceklerini söyledi. Diğer yolculara alternatif uçuşlar sunulacak.

Sendikanın başkan yardımcısı Daniel Flohr, daha fazla grevin "her zaman" gelebileceği konusunda uyardı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image