Arama

Memur maaş zamları ne kadar olacak, 2016 yılında memur ve memur emeklisi 4C li zamları açıklandı! Officer Salary Hike

8 yıl önce


Memur maaş zamları ne kadar olacak, 2016 yılında memur ve memur emeklisi 4C li zamları açıklandı! Officer Salary Hike
ad image
ad image

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin dört gözle beklediği 2016 Memur ve Emekli maaş zamları açıklandı, Takvim gazetesinde yer alan habere göre En düşük memur maaşı 2 bin 151, emekli maaşı bin 605 lira olacak. Bu maaş zamlarına enflasyon farkı da eklenecek.

Gazetede yer alan habere göre memur maaşlarında 122 lira ile 494 lira arasında artış olacağı öngörülüyor. Yapılan zamlardan sonra en düşük memur emeklisi maaşı da 90 lira yükselecek.


Yapılan zamlardan sonra halen en düşük memur maaşının verildiği 15'inci derecenin birinci kademesindeki hizmetlinin maaşında 122 lira artış olacağı bilgisine yer verilmektedir. Yapılan zamlardan sonra en yüksek memur maaşı olan müsteşar maaşı da 8 bin 218 liradan 8 bin 712 liraya yükselecek.


Enflasyon farkının da eklenmesi ile bu rakamlar birazcık daha artış gösterecek.  Şuan için kesin bir gelişme olmamakla birlikte Enflasyon farkında kesin sonuç, Ocak ayı başında ortaya çıkacak. 


ÖĞRETMENLERE NÖBET ÜCRETİ VERİLECEK


Öğretmenlere brüt 98.56 lira civarında nöbet ücreti verilecek. TEOG sınavlarında görev yapacak öğretmelere ise oturum başına 140.91 lira daha verilecek. 4C'liler oransal zammın yanında 159 TL ek ödeme kazanımına kavuşacak. 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image