Arama

Meteorologlar hafta sonundan itibaren ülke genelinde yağmur bekliyor

1 yıl önce


Meteorologlar hafta sonundan itibaren ülke genelinde yağmur bekliyor
ad image
ad image

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporuna göre, 6 Kasım'dan itibaren ülke genelinde özellikle batı, güney ve kuzey illerinde üç gün süreyle sağanak yağış bekleniyor .

 

6 Kasım'da Ege illerinin önemli bir bölümünde sağanak yağış beklenirken, ertesi gün yağışların Marmara Bölgesi'ne yayılacağı ve sıcaklıkların önemli ölçüde azalacağı belirtildi.

 

Meteorologlar, doğu Karadeniz kıyılarının yağışlı geçeceği için kuzey illerinin parçalı bulutlu geçeceğini tahmin ediyorlar.

 

Bu arada, bölgenin yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin ise daha az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

 

Doğu Anadolu bölgesinde 5 Kasım'da başlayan kar yağışının 7 Kasım'da şiddetini artırması bekleniyor.

 

7 Kasım'dan itibaren güney illerinde etkili olması beklenen yağışlar, meteorologlara göre Batı Ege'den Güneydoğu Anadolu'ya kadar büyük bir bölümü etkileyecek. Büro, yağışların kısmen İç Anadolu bölgesini de etkileyeceğini söyledi.

 

Yağışların 8 Kasım'dan itibaren kademeli olarak etkisini kaybetmesi nedeniyle, ülkenin güneydoğusunda kar yağışı yüksek rakımlarda devam edecek.

 

Ülke genelinde yağışlı havanın yerini güneşin alacağı 9 Kasım'da ülkedeki tek yağışlı yerin Doğu Karadeniz olacağı belirtildi.

 

10 Kasım'dan itibaren güney kesimlerin ısınmasıyla birlikte güneşli havanın ülkenin dört bir yanına hakim olacağı belirtildi.

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image