Arama

Mezuniyet Elbiseleri Nasıl Olmalıdır?

2 yıl önce


Mezuniyet Elbiseleri Nasıl Olmalıdır?
ad image
ad image

 

Vücut tipinize uygun olan mezuniyet elbiseleri seçmeye özen göstermeye dikkat etmelisiniz. Vücudunuzun kusursuz bölgelerini ön plana çıkaracak elbiseleri tercih etmek önemlidir. Örneğin ince bel, geniş göğüs ve basene sahipseniz; belinizi vurgulayan modeller giyiniz.

Ayrıca; vücudu saran hafif balık mezuniyet elbiseleri modelleri de sizin için uygun olacaktır. İki parça takımlarla beliniz ortaya çıkacağı gibi, tek parça olması halinde belinizde kemer kullanarak spor şık bir görüntü yakalamalısınız.

Dar omuz, ince bel ve geniş basene sahipseniz; dikkatleri bel ve göğüs bölgesine çekerek, baseninizi kloş kesim şifon ya da tafta eteklerle kamufle etmelisiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta; büzgülü-pileli eteklerden uzak durmak olacaktır. Omuzlarınızı geniş gösterecek, prenses ya da kayık yaka tercihiniz olmalıdır.

Göğsünüz büyük, beliniz kalın ve baseniniz darsa; V yaka kullanımı olmalıdır. Ama göğüs bölgesinde bulunan işlemeli modellerden sakının. Üst bedeni sade kullanarak, alt kısımda desenli kumaşlar ya da pileli etekli modeller tercih edilmeli.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise, baseni saran modeller, Kalça ve basen genişliğiniz birbirine orantılı ve bel oyuntunuz az ise; basene oturan ve düz inen etekler tercih edebilirsiniz.

Bir diğer husus ise renk seçimi yaparken ten renginizi göre tercih yapılmalıdır. Açık tenliyseniz somon, pembe, mavi gibi soft tonlardan vazgeçmelisiniz, ideal renkler; saks mavisi, ateş kırmızısı, morun tonları olacaktır.

Koyu ten rengine sahipseniz, tercihiniz açık renk tonlar tercihiniz olması gerekecektir.

Mezuniyet Elbiseleri İçin Doğru Adres

Seçtiğiniz mezuniyet elbiseleri için; abartı işleme ve dekolteli olmasından, yaşınıza uygun olacak tarzda elbiseleri tercih etmek, İşleme şıklığından ziyade elbiseyi aksesuarlarınızla göz kamaştırın.

İri ve çok renkli taşlarla işlenmiş elbiseler yerine, elbise renginizle aynı tonlarda kristal taşlarla süslenen elbiseleri daha doğru bir tercih elde edilmiş olacaktır.

Sade vücut hatlarını vurgulayan bir elbise giyecekseniz eğer şık ve gösterişli kolyeler sizi daha ön plana çıkarma fırsatı sunacak ve güzelliğinizle dillere destan olacaksınız.

Bunu yalnız başınıza yapmayacaksınız bunu https://www.mizalle.com/mezuniyet-elbisesi-modelleri  ile göz kamaştırıcı olursunuz. 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image