Arama

Müşteriler Kurumsal Temizlik Şirketinden Ne İster?

1 yıl önce


Müşteriler Kurumsal Temizlik Şirketinden Ne İster?
ad image
ad image

 

Durup müşterilerinizin gerçekte neyin peşinde olduğunu düşünmek hiç aklınıza geldi mi? Temizlik sağlayıcıları için gidip alışveriş yaptıklarında ne arıyorlar? Bir müşteri veya potansiyel bir müşteri, profesyonel bir İstanbul bölgesinde ticari temizlikçisini işe aldıklarında uzun bir nitelik listesine sahiptir. Neden? Niye? Çünkü tüm müşteriler, temizlik şirketleri hangi alanda olurlarsa olsunlar, paralarının karşılığını almak isterler. Kimse kendini yetersiz hissetmek istemez. Şimdi, bu makale, müşterilerinizin ne istediğini ve beklentilerini nasıl karşılayacağınızı belirlemek hakkında sizinle konuşacak.

 

Asos Temizlik Şirketi

 

İstanbul Bölgesinde Ticari Temizlik sektöründe bulunduk ve iniş ve çıkışlardan payımıza düşeni aldık. Müşterilerinize ihtiyacınız olduğunu ve müşterilerinizin size ihtiyacı olmadığını söylediğimizde bize inanırsanız bu makalenin size çok yardımcı olacağından eminiz.

 

Her zaman bunu hatırla. Müşterilerinizi sizden uzaklaştırma şansını kaçırmayacak bir rekabet yığını var. Müşterilerinize istediklerini vermeye gerçekten dikkat etmeniz gerekiyor, yoksa onları ve işinizi kaybedersiniz.

 

Kanıtlanmış Bir Temizleme Sistemi

 

Temizlik sektöründe büyüdükçe. Şirketinizin ve çalışanlarınızın izleyeceği bir model oluşturmalısınız. İşletmeniz için tasarlayacağınız sistemin ofis, depo, sağlık tesisleri gibi hizmet verdiğiniz her sektöre uygun olması gerekmektedir. Her biri için bir temizleme sistemi bulmalısınız çünkü kendilerine özgü ihtiyaçları vardır. Ofislere yaptığınız yaklaşımla bir sağlık tesisini temizleyemezsiniz.

 

Bazen deneme yanılma, hangi uygulamaların işe yarayıp hangilerinin yaramadığını belirlemenize yardımcı olur. Bir sistemi kanıtlayıp geliştirdikten sonra, onu astınıza kademelendirmeyi unutmayın. Sistem tarafından daha kolay yaşamaları için çabanın arkasındaki nedeni onlara açıklayın. Müşterinize söz verdiğiniz hizmetin kalitesini verip vermediklerini ölçmek için incelemeyi takip edin. Müşteriler her zaman ekstra bir şey isteyecektir. Müşterilerinizin sizi hatırlaması için her zaman kişisel bir dokunuş yapmayı unutmayın.

 

Temizlik Şirketleri

 

Etkili bir temizleme sistemi, büyük ölçüde iş gücünüzün ne kadar güvenilir olduğuna bağlıdır. Çalışkan ve güvenilir birini işe almanız gerekiyor. Bu tür çalışanlar, işinizi büyütürken sahip olmak isteyeceğiniz kişilerdir. Onlar altın. Bu çalışanlarla karşılaştığınızda onlara değer verin ve gitmesine izin vermeyin. Onları tam potansiyelleriyle besleyin çünkü şirketinizle aynı değerleri ve erdemleri paylaşacaklar.

 

Temizleme sisteminiz, müşterinin sizi en başta işe alma nedenini yerine getirecek şekilde tasarlanmalıdır. Temizlik işi yapan bir işletme sahibi olarak öncelikle temizlik nedeninizi unutmayınız. Müşterilerinizin faturasız ihtiyaçlarını görebilmeniz için bu hedefi müşterilerinizle paylaşın. Kalbinizi işe koyduktan sonra bunu görmeniz kolay olacaktır. Müşterinizin memnuniyetini güvence altına aldığınızda, sadakatleri her zaman bir hediye olacaktır.

 

Müşterinizin Memnuniyetini Güvence Altına Alın

 

Fazla vaatte bulunmayın ve gereğinden az teslim etmeyin. Her zaman tersi olmalı. Bir müşteri sizi parlak bir zemine sahip olmak istediği için işe aldıysa, zeminini geçmişte hiç parlamadığı gibi parlatın. Yine, bir müşteri her zaman istediklerinin üzerine bir şey almayı sevecektir. Şikayetler zaman zaman ortaya çıkabilir, ancak bu zorlukları yönetecek güçlü müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunuzdan emin olun.

 

Şikayet ele alındıktan sonra, son temizlikten sonra müşterinizin nasıl hissettiğini takip etmekten veya bilmekten çekinmeyin. Çözümü sunduğunuz gün müşterilerinizden geri bildirimlerini istemek için başka mükemmel bir zaman yoktur. Çözümün netliği hafızalarına işlenecek ve sorunu ne kadar çabuk çözdüğünüzü hatırlayacaklar.

 

İletişim her zaman onların memnuniyetini sağlamanın anahtarıdır. Müşterileriniz size güveniyorsa, neye ihtiyaçları olduğunu ve bunu nasıl algıladıklarını size söyleyeceklerdir. İlk denemeden memnun olmadıklarında veya tatmin olmadıklarında, size her zaman düzeltmenizi söyleyeceklerdir. Müşterilerinizle kurmak isteyebileceğiniz ilişki türü budur.

 

Güven ve Dürüstlük

 

Her türlü ilişkide inanç çok önemli bir rol oynar. Temizlik şirketi istanbul bölgesinde işinde müşteriler güvenilir temizlik firmaları arıyor. Neden? Niye? Herhangi bir temizlik işi gibi, temizlikçilerimizin çoğu çalışma saatlerinden sonra tesislere girer. Temizleyicilerimiz, müşterinizin işi için çok önemli olan pahalı ekipmanlara ve hassas verilere erişebilecek.

 

Eksik eşya veya belge istemiyoruz. Gelecekte kendimizi bu ciddi sorunlardan kurtarmak istiyoruz. Müşteriniz, tesislerinin güvenliği ve mülkiyeti ile ilgileneceğiniz konusunda size güveniyor; bu güveni korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Temizlik sektöründe güvenilir olmak her şeydir. Tüm çalışanlarınız ve temizlikçileriniz güvenilir olmalıdır.

 

Güvenilir olmanın faydalarını anlatmama gerek yok çünkü bunu şimdiye kadar biliyor olmalısınız. Markanızı yaratırken önemli bir rol oynayacağından, her zaman mükemmel bir itibarı korumayı unutmayın. Daha sonra şirketiniz büyüdükçe markanız tüm işletmeniz adına konuşacaktır.

 

Çalışkan ve Adanmış

 

Bir temizlikçinin tüm vardiyayı sürdürebilmesi için sağlıklı bir fiziğe sahip olması gerektiği zaten verilmiştir. Bir temizlikçi, kendisine verilen tüm işler için aynı düzeyde dayanıklılık ve coşkuyu sürdürmelidir.

 

Bir müşteri için %100 performans gösteremez ve %50'sini başka bir müşteriye veremez. Temizlik zor bir iştir, bu nedenle müşterileriniz ilk etapta sizi işe alır. Temizlemek için işe alındıysanız, yukarıdan aşağıya doğru temizlediğinizden emin olun.

 

Bilgili & Tecrübeli

 

Profesyonel bir temizlikçi tutacaksanız, adayınızın itibarını öğrenmek için kendi araştırmanızı da yapmanızı şiddetle öneririz. Web sitelerini kontrol edin ve geri bildirim bölümünü okuyun. Bir şirketin durumu genellikle ne kadar süredir faaliyet gösterdiğine göre belirlenir. Yeterince uzun süre bu işte kalırlarsa, endüstrinin nasıl ve nedenlerini kesinlikle öğreneceklerdir.

 

Bu tür bir işte bu kadar uzun süre kalmalarını sağlamak için gerekli tüm deneyime sahipler. Bu, araçları, temizlik maddelerini ve teknikleri bildikleri ve bunu yaparken profesyonel oldukları anlamına gelir. Sadece doğrudan onlarla konuşarak ne yaptıklarını bildiklerini bilecek ve hissedeceksiniz. Onlara güvenmeye başlamak için görmeniz gereken güveni göstereceklerdir.

 

Kaynak: https://www.asostemizlik.com/

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image